Nowy serial „Uzdrowisko” jesienią w Telewizji Polskiej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Jesienią telewizyjna Dwójka pokaże nowy serial, którego akcja toczy się w uzdrowisku. Bohaterami produkcji są członkowie personelu medycznego i administracyjnego sanatorium.

Perypetie pracowników splatają się z historiami pensjonariuszy ośrodka, dla których pobyt w tym miejscu to przede wszystkim okazja do oderwania się od życia codziennego i zaznania wielu, nowych emocji.

W serialu nie zabraknie humoru, zabawy, wątków miłosnych oraz intryg i silnych namiętności. „Uzdrowisko” to opowieść o współczesnym życiu, ale też żartobliwa i opowiedziana z dystansem historia wielu pokoleń żyjących w jednym miejscu – informuje nadawca.

Właścicielem Uzdrowiska jest Andrzej (Artur Kocięcki), świetny ortopeda. W biznesie nie powodzi mu się tak dobrze, jak w wyuczonym zawodzie. Nadzieją na uratowanie sanatorium jest wynajęcie części pomieszczeń na gabinety, który prowadzi Adrianna (Aldona Orman) – chirurg plastyczny oraz lekarz medycyny estetycznej i żywiołowa bizneswoman. Wielkim wsparciem dla Andrzeja jest Grażyna (Małgorzata Sadowska), która pomaga mu w prowadzeniu ośrodka i rozwiązywaniu wszelkich problemów. W serialu widzowie poznają także historię Julka (Bartosz Buława), offowego muzyka i Marzenę (Kinga Zygmunt), młodą i zdolną pielęgniarkę.

Sanatoryjną rzeczywistość wzbogacą także trzy cioteczki (Maria Kowalik, Izabella Olejnik, Ewa Florczak), stałe pensjonariuszki. W „Uzdrowisku” wystąpią też: Magdalena Waligórska-Lisiecka, Ewa Florczak, Izabella Olejnik, Maria Kowalik, Ryszard Kluge, Bartek Piekarski, Michał Chorosiński oraz Anna Dzierża. Ponadto w serialu widzowie zobaczą również gości specjalnych, w pierwszym odcinku będą to bohaterki „Sanatorium miłości” – Nina Busk i Wiesława Kwiatek. Reżyserem jest Piotr Konstantinow.

Piosenkę z czołówki serialu nagrała Maryla Rodowicz.

„Uzdrowisko” od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00 w TVP 2.