Nowy sezon „Defacto” wiosną na antenie TTV

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Popularnonaukowy program „Defacto” wraca z porcją nowych tematów i zagadnień. Prowadzącym bez zmian będzie Janek Pirowski. Ponadto w programie pojawią się podróżnicy i vlogerzy z kanału „Planeta Abstrakcja”.

W programie widzowie znajdą odpowiedzi na wiele pytań. Dowiedzą się, czy śmieci z kosmosu mogą nam spaść kiedyś na głowę albo czy należy bać się cyborgów. Ekipa programu przyjrzy się najnowszym osiągnięciom naukowym, zaprezentuje nowinki technologiczne i zajrzy do świata przyrody, fizyki i medycyny. Widzowie dowiedzą się też, dlaczego niektóre kobiety postanawiają zjeść swoje łożysko oraz co kryje w sobie męska broda.

Wiosenną nowością w programie będzie pojawienie się pary podróżników i vlogerów – Oli i Borysa, którzy od lat prowadzą kanał „Planeta Abstrakcja”. Wspólnie z nimi widzowie zajrzą do nielegalnej kopalni złota w Peru, a także obejrzą, jak z perspektywy mieszkańców Gujany Francuskiej wygląda start rakiety kosmicznej. Ponadto vlogerzy pokażą, jak wygląda nocna impreza w Afganistanie.

Planeta Abstrakcja
Ola i Borys z kanału „Planeta Abstrakcja” – fot. TTV

Emisja „Defacto” w każdą niedzielę o godzinie 9:15 na antenie TTV, od 28 lutego.