Nowy sezon „Opowiem ci o zbrodni” od października na Crime+Investigation Polsat

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Mistrzowie polskiego kryminału po raz kolejny powracają na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły opinią publiczną. W nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” zadebiutuje Katarzyna Grochola.

W kolejnej serii programu widzowie zobaczą również Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza, Małgorzatę i Michała Kuźmińskich, Joannę Opiat-Bojarską i Roberta Małeckiego. Ponadto sztandarowy format telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym czołowi polscy pisarze kryminalni prezentują przed kamerą prawdziwe sprawy, został wzbogacony o inscenizacje, w których główne role zagrali polscy aktorzy.

Sukces formatu „Opowiem ci o zbrodni” zachęcił nas do dalszego rozwoju tej produkcji i poszerzenia formuły. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze znakomitymi polskimi aktorami, aby przejmujące historie opowiadane przez wybitnych pisarzy zyskały jeszcze głębszy wymiar w inscenizacjach, które są bardzo ważną częścią naszego programu. Historie, które prezentujemy wydarzyły się naprawdę i chcemy pokazać je z zachowaniem pełnej wrażliwości i szacunku dla ofiar oraz ich rodzin. Wierzymy, że znakomita gra aktorska dodaje jakości temu, w jaki sposób ukazujemy historie. Jestem bardzo wdzięczna aktorom i pisarzom, którzy poświęcili nam swój czas, talent i wzięli udział w tym wyjątkowym projekcie – mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

Olga Bołądź w odcinku prowadzonym przez Katarzynę Grocholę, wciela się w postać Hanny, która po latach trwania w przemocowym związku nie wytrzymała i ugodziła nożem swojego męża. W odcinku Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, w opowieści o zabójstwie trzech policjantów na terenie zakładu karnego, w rolę mordercy, strażnika więziennego, wcielił się Robert Gonera. W kolejnych odcinkach widzowie zobaczą także Lesława Żurka, Piotra Głowackiego, Magdalenę Berus, Kamila Kulę i Przemysława Bluszcza.

Do udziału w czwartym sezonie programu zaprosiliśmy zawodowych aktorów. Ich obecność na planie bardzo urealniła tę opowieść o prawdziwej zbrodni i nadała jej niesamowity wymiar. Bo przypominam, my opowiadamy o zbrodniach które zdarzyły się naprawdę, o prawdziwych dramatach rodzin, ich rozpaczy, lęku, bezradności. Tylko zawodowy aktor potrafi te emocje przenieść na ekran. Kiedy kręciliśmy sceny z udziałem aktorów, to bardzo realnie, wprost namacalnie dotykaliśmy tego, co dotychczas było zapisem w jednym z tomów akt. Byliśmy świadkami zbrodni i to było bardzo dojmujące przeżycie. Mam nadzieje, że nasi widzowie doświadczą tych samych emocji – komentuje Jolanta Gwardys, producentka programu.

Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni” będą pokazywane w piątki o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat, od 22 października.