Nowy sezon „Opowiem ci o zbrodni” od 20 września w Crime+Investigation Polsat

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

A+E Networks realizuje nowy sezon cyklu dokumentalnego „Opowiem ci o zbrodni”, w którym polscy pisarze pochylają się nad prawdziwymi sprawami kryminalnymi. Emisja premierowych odcinków od 20 września na kanale Crime+Investigation Polsat.

W nowym sezonie czołowi polscy pisarze przyjrzą się siedmiu prawdziwym zbrodniom, które wstrząsnęły Polską. W każdym z odcinków pisarze stają się narratorami, którzy opowiadają o wybranym przez siebie morderstwie w charakterystyczny dla siebie sposób. Podobnie jak przy pracy nad pierwszym sezonem, pisarze otrzymali dostęp do akt sądowych. Pisarze udali się także, w miejsca kluczowe dla przebiegu zbrodni, rozmawiali z osobami zaangażowanymi w sprawy, z rodzinami ofiar.

W najnowszym sezonie programu na plan powracają czołowi polscy twórcy kryminałów znani z pierwszego sezonu: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska. Do obsady serii dołączają także Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj.

Pierwszy sezon „Opowiem ci o zbrodni” odnotował bardzo dobre wyniki oglądalności, towarzyszyła mu także publikacja książki i audiobooka przygotowanego przez platformę Storytel, co z pewnością było unikalne i wyróżniało ten program od innych emitowanych w telewizji. Wspaniała współpraca z pisarzami i ich zaangażowanie w projekt od początku dawały nadzieję na możliwość dalszej współpracy. W drugim sezonie do obsady dołączają Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj. Zmieniliśmy również trochę formułę programu, poprzednio obecność pisarzy w programie była studyjna – byli oni łącznikami pomiędzy kolejnym etapem opowieści, a w tym sezonie biorą w niej czynny udział. Są na miejscu wydarzeń, rozmawiają z osobami zaangażowanymi w sprawę, z rodzinami ofiar, z ich znajomymi, z adwokatami, sędziami i prokuratorami. Na pewno to daje im większą świadomość sprawy i łatwiej będzie o niej opowiadać, mając informacje z pierwszej ręki – powiedziała Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks.

Wśród spraw poruszanych w najnowszych odcinkach znalazły się między innymi historia wampira ze Stefanowic, który mordował starsze kobiety, sprawa rytualnego mordu w bunkrze w Halembie oraz historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach od momentu gdy wyruszył w samotny rejs.

Serii ponownie będzie towarzyszyć zbiór opowiadań oraz audiobook przygotowany przez platformę Storytel.

Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni” będzie można oglądać w piątki, od 20 września o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.