Stulecie Winnych 2

Nowy sezon „Stulecia Winnych” od marca w TVP 1

mbog

15 marca TVP 1 rozpocznie emisję drugiej serii serialu o wielopokoleniowej rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa – „Stulecie Winnych”. Tym razem bohaterowie produkcji zmierzą się z okrutnym czasem II wojny światowej.

Jedni walczą z bronią w ręku, inni zmagają się z okupacyjną codziennością, walcząc o zachowanie życia i godności. W tym czasie w rodzinie rodzą się dzieci. Kiedy nadchodzi koniec wojny, okazuje się, że upragniona wolność niewiele ma wspólnego z tym, o czym marzyli. Inwigilacja, represje, więzienie to chleb powszedni powojennych dni. Niezabliźnione rany i skrywane tajemnice stają się przeszkodą na drodze do normalnego życia.

W drugiej serii „Stulecia Winnych” do obsady dołączyli m.in.: Stefan Pawłowski, Piotr Rogucki, Mateusz Janicki, Lesław Żurek i Mariusz Bonaszewski. Pojawią się także, znani z pierwszej serii: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Weronika Humaj, Karolina Bacia, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek oraz Maria Dębska.

Reżyserem drugiego sezonu jest Michał Rogalski. Za scenariusz, powstały na podstawie powieści Ałbeny Grabowskiej, odpowiada zespół pod kierownictwem Ilony Łepkowskiej. Drugi sezon „Stulecia Winnych” obejmuje lata 1939-1952. Zdjęcia plenerowe zostały zrealizowane między innymi w czterech śląskich miastach: Katowicach, Chorzowie, Zabrzu i Gliwicach.

13-odcinkowy drugi sezon serialu „Stulecie Winnych” będzie emitowany w niedziele o godzinie 20:15 w TVP 1, od 15 marca.