„O wszystkim z kulturą” z Góreckim, del Toro i Gierszałem na antenie radiowej Dwójki

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: redakcja

Archiwum Henryka Mikołaja Góreckiego, najnowszy film „Kształt wody” w reżyserii Guillermo del Toro oraz aktorska kariera Jakuba Gierszała – to tematy najbliższych wydań cyklu „O wszystkim z kulturą”. Emisja audycji codziennie o godz. 18.00 – od środy 14 lutego do piątku 16 lutego w radiowej Dwójce.

środę, 14 lutego Program 2 Polskiego Radia wyemituje nowe wydanie „O wszystkim z kulturą”, które poświęcone będzie archiwum wybitnego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego. Zostało ono kupione – dzięki pomocy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – przez Bibliotekę Narodową. Gośćmi audycji prowadzonej przez Jacka Hawryluka, będą: Joanna Wnuk-Nazarowa – dyrektor NOSPR oraz Tomasz Makowski – dyrektor Biblioteki Narodowej.

czwartek, 15 lutego w „O wszystkim z kulturą” znajdzie się dyskusja o twórczości Guillermo del Toro, którego najnowszy film „Kształt wody” wchodzi dzień później na ekrany polskich kin. W audycji Tomasza Kempskiego pojawią się oczywiście nawiązania do innych, wcześniejszych dzieł meksykańskiego reżysera.

Z kolei w piątek, 16 lutego gościem audycji będzie aktor Jakub Gierszał, zdobywca tytułu „Shooting Star” 2012 European Film Promotion, którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. 30-letni dziś aktor zadebiutował w filmie „Wszystko co kocham” w reżyserii Jacka Borcucha, ale to rola Dominika w „Sali samobójców” Jana Komasy okazała się przełomowa w jego karierze.

– Okazją do naszego spotkania będzie wchodzący w piątek do kin film „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak – zapowiada Paweł Siwek, autor i gospodarz piątkowego wydania „O wszystkim z kulturą”.

Audycja „O wszystkim z kulturą” od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-18.30 na antenie Dwójki.