Od 2 marca kolejne zmiany w TVP Info. Powrót programów do ramówki

  • TVP
Autor: rafs

Następne w ostatnich miesiącach zmiany w TVP Info. Ramówka zyska kolejne nowe pozycje programowe.

Jak wynika z ramówki dla prasy, w dni powszednie rozmowy poranne zostaną wydłużone o 5 minut i będą zaczynać się o 7:10 i 8:10. Pojawi się także program „Przed południem” o 9:30. Można się domyślać, że będzie to forma podsumowania poranka.

Pozostałymi nowościami ramówki są „Kontrapunkt” o 17:30 i zmiana nazwy wieczornej publicystyki na „Dziś wieczorem” o 20:18. Będzie to powrót programu do TVP Info, ale w innej formule niż rozmowa po programie informacyjnym. Podsumowanie dnia będzie o godzinie 21:00 w programie „Minął dzień” we wszystkie dni tygodnia. To również powrót programu pod tym tytułem do nadawcy.

Ostatni serwis informacyjny TVP Info wyemituje o 22:45.

W weekend również zmiany programowe

Ramówkę weekendową TVP Info uzupełnią powroty programów z przeszłości. W soboty o 20:00 Telewizja Polska będzie nadawała format „100 pytań do…”, reaktywowany po ponad 30 latach. Premiera w sobotę, 2 marca. Jego prowadzącą ma zostać Wioletta Wramba, która przeszła do TVP z Polsatu. Według materiału z programu „19:30” nadanego w piątek, 1 marca,  pierwszym gościem audycji będzie wiceminister rolnictwa, Michał Kołodziejczak, a drugim – Krystyna Janda, aktorka.

fot. TVP Info

Niedziela o godzinie 20:00 to będzie powrót programu publicystycznego Marka Czyża „Bez Retuszu”.  Audycja według przedstawionych w materiale informacji szefa TAI, Grzegorza Sajóra, będzie w niedzielę, 4 marca wyemitowana po raz setny.

Zmiany dziennikarskie w TVP Info

Oprócz zmian ramówkowych, są także zmiany dziennikarskie. Małgorzata Walczak, Jacek Zimnik i Bartłomiej Feretycki przechodzą do TVP3 Warszawa. Według informacji Presserwisu, Zimnik będzie prowadził publicystykę w paśmie wspólnym i regionalnym. Feretycki ma tworzyć materiały reporterskie. Małgorzata Walczak natomiast objęła stanowisko kierownicze. Od 1 marca została redaktorką naczelną redakcji warszawsko-mazowieckiej. Wymieniona trójka tworzyła TVP Info od początku tej wersji kanału 29 grudnia 2023 roku. Pierwotnie byli związani z News24, a Zimnik także z Superstacją.