Nowa oprawa audiowizualna kanału Stopklatka [WIDEO]

  • Telewizja
Autor: rafs

Kanał Stopklatka zmieni swoją identyfikację wizualną. Premiera nowej oprawy już 7 kwietnia.

Nowa oprawa zadebiutuje wraz z ofertą świąteczną stacji. W Wielkanoc Stopklatka pokaże takie filmy jak dwie części trylogii“Hobbit”, “Dobry rok” w reżyserii Ridleya Scotta czy też polską komedię romantyczną “Kochaj i tańcz”.

Nowa oprawa Stopklatki – na czym się skupia?

Stacja zdecydowała się na pójście w formy nawiązujące do flat designu. Motywem przewodnim głównego identu jest tasowanie i przenikanie się klatek, w które wpisane są fragmenty logotypu, układające się w całość. Celem oprawy muzycznej było utrzymanie naturalnego, akustycznego brzmienia. Skomponowania jej podjął się czołowy kompozytor filmowy Łukasz Targosz. Za nową oprawę natomiast odpowiedzialna jest agencja 180heartbeats + JUNG v MATT.

Tryb nocny w oprawie Stopklatki

Po godzinie 20:00 oprawa stacji będzie przyciemniona. Ta wersja będzie stosowała inwersję kolorystyczną i ciemne tło. Jak informuje nadawca, dzięki takiemu zabiegowi, oglądając wieczorem i w nocy, widz nie będzie oślepiany jasnymi kolorami.

Zależało nam, aby widz poczuł się u siebie w domu jak w kinie, dlatego w nowej oprawie zastosowaliśmy elementy podkreślające filmowy charakter Stopklatki. Dotychczasowa identyfikacja została odświeżona, ale nie jest zmieniona całkowicie – nasi widzowie dalej rozpoznają tu swój ulubiony kanał, jednak w nowym ubraniu, szytym na miarę naszych czasów”mówi Patrycja Gałązka, Dyrektorka Marketingu i Rozwoju Biznesu w Grupie Kino Polska.

Co to Stopklatka?

Stopklatka to kanał filmowo-serialowy, który prezentuje pełny przekrój kina polskiego i światowego – od hollywoodzkich hitów przez filmy nagradzane na festiwalach aż po najlepsze komedie i klasykę kina akcji. Bogatą ofertę uzupełnia duży wybór seriali i stałe pasma dokumentalne. Stopklatkę można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej, na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych. Właścicielem Stopklatki jest Kino Polska TV SA.