Oferta portalu Sport.pl na EURO 2020

  • Internet
  • Agora
Autor: mbog

Redakcja Sport.pl przygotuje relacje i ekskluzywne materiały z Euro 2020. Od 11 czerwca w serwisie i na Gazeta.pl publikowane będą korespondencje dziennikarzy. Czytelnicy Sport.pl i Gazeta.pl będą mogli też obejrzeć kilkadziesiąt programów wideo na żywo w ramach EuroSekcji oraz EuroSekcji Live.

Sport.pl w czasie Euro 2020 mocno stawia na swoje produkcje wideo. Codziennie o godzinie 10:00 na żywo realizowana będzie „EuroSekcja”, podczas której dziennikarze porozmawiają z zaproszonymi ekspertami (m.in. Michałem Listkiewiczem i Janem Muchą) o tym, co rozpala kibiców piłki nożnej. Będą też łączyć się z korespondentami, aby poznać kulisy tego, co najciekawsze oraz analizować i tłumaczyć zawiłości taktyczne. Dodatkowo, przed najważniejszymi meczami Euro 2020 i po nich (na pewno wokół każdego meczu reprezentacji Polski), redakcja zaprosi wszystkich na „EuroSekcję Live”, w czasie której na gorąco będzie komentować to, co się dzieje na turnieju.

Rozproszone po całej Europie mistrzostwa to duże wyzwanie logistyczne dla wszystkich redakcji. W Sport.pl jesteśmy na nie gotowi. Nasi korespondenci pojawią się wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i wartego przekazania czytelnikom. Będą m.in. w Anglii, Hiszpanii, Rosji, a także oczywiście cały czas przy reprezentacji Polski. Będziemy na wszystkich meczach polskiej drużyny oraz innych spotkaniach naszej grupy, na fazie finałowej turnieju oraz innych hitowych pojedynkach Euro – mówi zastępca dyrektora Sport.pl Maciej Kucharski. – Nasi dziennikarze i korespondenci przygotują dla internautów m.in. analizy, wywiady, treści specjalistyczne i publicystyczne, a stacjonujący w Warszawie ponad dwudziestoosobowy newsroom zapewni pełną obsługę newsową turnieju.

Oprócz programów wideo Sport.pl przygotował cykl reportażów Dawida Szymczaka „Ojcowie Sukcesu”, który od 8 czerwca będzie publikowany codziennie rano na Sport.pl i Gazeta.pl. „Ojcowie sukcesu” to cykl, w którym w związku z Euro 2020 na Sport.pl redakcja opisuje gwiazdy reprezentacji Polski oczami ludzi, którzy towarzyszą im od lat: rodziców, żon, rodzeństwa, przyjaciół. Pokazuje ich od codziennej strony, opowiada o drodze do sukcesu – o tym, czego w meczu nie widać, a jest dla nich najważniejsze. W pierwszym odcinku Sport.pl przedstawił Kamila Glika oczami jego żony Marty. Kolejne części cyklu będą dotyczyć m.in. Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego, Wojciecha Szczęsnego czy Jana Bednarka.