TVP 2 z codziennym programem ogrodniczym „Ogrodowi”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W poniedziałek, 15 kwietnia o godzinie 7:30 na antenie TVP 2 zadebiutuje nowy poradnik ogrodniczy „Ogrodowi”. Gospodarzem programu będzie Tomasz Kok, twórca bloga ogrodniczego „Ogrodnik Tomek”, a także uczestnik „Bitwy o dom” (TVN).

W trwającym kilkanaście minut programie, od poniedziałku do piątku, Tomasz Kok w skondensowanej i przystępnej formie przedstawi garść pomysłów ze swojego bloga. Widzowie Dwójki dowiedzą się między innymi: jakie rośliny wybrać na taras, jak zrobić las w słoju i odnowić stare donice. W programie pojawią się także porady, w jaki sposób tanio i efektownie stworzyć na własnym balkonie miejsce do wypoczynku.

Każdy odcinek w tygodniu będzie miał określoną tematykę. W poniedziałki twórcy programu zaprezentują zielone wnętrza. Wtorek poświęcony będzie roślinom, od najpiękniejszych drzew, przez krzewy owocowe, po kwitnące rośliny jednoroczne. W środę „Ogrodnik Tomek” udowodni, że ułożenie tarasu może być banalnie proste, a do budowy fontanny nie potrzeba hydraulika. Czwartek to dzień ogrodnika przyszłości, ekologicznego i nowoczesnego. W piątkowym odcinku widzowie dowiedzą się natomiast, jak rozwiązywać problemy z trawnikiem, czy warzywnikiem oraz poznają zasady rytmu kalendarza ogrodnika.

Program „Ogrodowi” będzie można oglądać od 15 kwietnia, od poniedziałku do piątku o godzinie 7:30, przed „Pytaniem na śniadanie”, w TVP 2.