Ola Jordan nową jurorką „Tańca z Gwiazdami” w Polsacie

  • Polsat
Autor: mnie

Ola Jordan będzie nową jurorką programu „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami”. Zajmie miejsce Beaty Tyszkiewicz, która zrezygnowała z udziału w show z powodów zdrowotnych.

Ola Jordan to profesjonalna tancerka polskiego pochodzenia, znana z brytyjskiej edycji programu „Taniec z Gwiazdami”, w której występowała przez 10 lat. W parze z dziennikarzem telewizyjnym BBC Chrissem Hollinsem zdobyła Kryształową Kulę.

Do Wielkiej Brytanii wyjechała za namową swojego męża Anglika – Jamesa Jordana, który jednocześnie jest jej partnerem tanecznym i od 18 lat tworzą szczęśliwą parę, zarówno na parkiecie, jak i w życiu. Od kilku lat prowadzą własną szkołę tańca. W 2010 roku byli jurorami programu „Dancing on Wheels”, w którym tancerze partnerują osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Ola Jordan tańczy od 10 roku życia, specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich, a jej ulubionym tańcem jest rumba. Kiedy mieszkała w Polsce jej wieloletnią nauczycielką tańca była Iwona Pavlović. Ola Jordan jest finalistką najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych: Międzynarodowych Zawodów Blackpool Professional Rising Stars Latin, British Championships for Professional. Ma na swoim koncie również tytuł Mistrzyni Polski w 1999 roku. Dwa lata temu napisała książkę, w której opisała swoją życiową przygodę z tańcem „Strictly Ola” („Po prostu Ola”).

W jury programu pozostają: Iwona Pavlović, Michał Malitowski i Andrzej Grabowski. Nowa edycja „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami” wystartuje już 2 marca. Emisja w piątki o 20:05 w Polsacie.