Powraca „Misja Futbol”. Prowadzącym Łukasz Olkowicz

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

Onet przywraca program „Misja Futbol”. Pierwsze wydanie ma zostać nadane w poniedziałek, 2 maja o godzinie 9:50 na YouTube Onetu i Stronie Głównej portalu.

Program będzie prowadził dziennikarz Onetu i Przeglądu Sportowego, Łukasz Olkowicz. Jego gośćmi będą Dariusz Szpakowski, dziennikarz TVP Sport, komentatorska legenda w Polsce, Mateusz Święcicki, komentator i dziennikarz Eleven Sports, Łukasz Wiśniowski, prowadzący kanał Foot Truck i dziennikarz Canal+ Sport.

Co tydzień z „Misji Futbol” widzowie dowiedzą się, co wydarzyło się w futbolu, zarówno polskim, jak i zagranicznym. W programie pojawią się także bohaterowie bieżących piłkarskich wydarzeń – zawodnicy oraz trenerzy. 

Misja Futbol w nowym wydaniu to merytoryka na najwyższym poziomie i jednocześnie świetna zabawa. To będzie mieszanka młodości, doświadczenia, rzetelnych informacji, mocnych i rzeczowych komentarzy oraz historii, o których wielu pewnie nie słyszało. Łukasz Olkowicz, Mateusz Święcicki i Łukasz Wiśniowski są doskonale znani piłkarskim kibicom, mają ogromną wiedzę i wyraziste poglądy. A uwielbiany przez kibiców Dariusz Szpakowski jest już legendą całego polskiego sportu. Nie mam żadnych wątpliwości, że zaskoczymy i spełnimy wymagania naszych internautów. Zdecydowaliśmy się na powrót Misji Futbol, bo to dla nas oczywisty krok. Program piłkarski jest naturalnym uzupełnieniem naszego portfolio wideo, mamy już przecież cieszącą się dużym zainteresowaniem Misję Sportmówi Jacek Stańczyk, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet.

Onet w poniedziałki nadaje również program „Misja Sport”, w którym Aldona Marciniak i Łukasz Kadziewicz sprawdzają, co dzieje się w polskim i zagranicznym sporcie.

O programie Misja Futbol

Program „Misja Futbol” (początkowo jako „Euro-misja 2016”) nadawano na Onecie od 2015 roku. Odcinki można było oglądać w poniedziałki o godzinie 10:00. Magazyn prowadził, wówczas związany z Onetem i Przeglądem Sportowym, Michał Pol. Jego gośćmi byli przeważnie Mateusz Borek, Tomasz Smokowski i Dariusz Szpakowski. Program nadawano do końca 2019 roku.

Od 1 marca 2020 roku produkcję programu przejął Kanał Sportowy. Program nadawano do maja 2021 roku w poniedziałki o godzinie 10:30. Prowadzili go zazwyczaj Tomasz Smokowski i Mateusz Borek. Po zakończeniu tylko na Kanale Sportowym Extra można było obeejrzeć dogrywkę będącą uzupełnieniem tematów poruszanych w wydaniu podstawowym. W maju 2021 roku zakończono współpracę Kanału Sportowego i Onetu, a Kanał od sierpnia 2021 roku nadaje własny program „Moc Futbolu”.