Onet publikuje reportaż multimedialny o Ukrainie „Atak na wolny świat”

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

Reportaż „Atak na wolny świat”jest projektem multimedialnym dziennikarzy Onetu w całości poświęconym wydarzeniom, jakie rozgrywają się obecnie w Ukrainie. Można w nim znaleźć na bieżąco aktualizowane informacje o sytuacji w Ukrainie, analizy ekspertów, korespondencje wysłannika Onetu Marcina Wyrwała oraz genezę rosyjskiej inwazji.

Reportaż składa się z ośmiu części, które opisują genezę konfliktu, przebieg walk o wolność na Majdanie Niepodległości w Kijowie w 2013 i 2014 r. oraz ucieczkę prezydenta Wiktora Janukowycza do Rosji, okoliczności zajęcia Krymu i Donbasu przez Rosję w 2014 r.. Opisuje także wieloletnią politykę Władimira Putina i jego antyzachodnie poglądy, a także mechanizmy propagandy i dezinformacji, które rozwija Rosja. W reportażu znajdziemy również porównanie potencjałów militarnych Rosji, Ukrainy i NATO. Reportaż przedstawia ponadto materiały wideo, audio i artykuły o przebiegu pierwszego i drugiego dnia inwazji rosyjskiej. Daje też dostęp do relacji na żywo prowadzonej przez Onet.pl.

Za scenariusz projektu odpowiada dziennikarz Onetu Janusz Schwertner. Wśród autorów znaleźli się dziennikarze i publicyści Onetu Mateusz Baczyński, Witold Jurasz, Kamil Turecki, Marcin Zawada. Jest też redaktor naczelny POLITICO Polska Michał Broniatowski.

Projekt jest przez nas nieustannie aktualizowany. Z jednej strony prezentuje więc najnowsze doniesienia z Ukrainy, w tym przygotowywane codziennie relacje naszego korespondenta Marcina Wyrwała, a z drugiej pozwala zrozumieć genezę i kontekst obecnych wydarzeń – mówi Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu odpowiedzialny za reportaż multimedialny. – Reportaż to opowieść o dramatycznym położeniu, w jakim znaleźli się nasi wschodni sąsiedzi. Jest to też zapis okrucieństwa, do jakiego posunął się krwawy, rosyjski reżimdodaje Janusz Schwertner.

„Atak na wolny świat” to kolejny reportaż multimedialny zrealizowany przed dziennikarzy Onetu. Powstał na cyfrowej platformie wydawniczej Ring Publishing, wykorzystywanej przez 60 marek mediowych w 12 krajach.