Orędzie Morawieckiego najpierw pokazała TVP. TVN i Polsat otrzymały nagranie z opóźnieniem

  • Telewizja
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: mnie

W czwartek o 20:15 TVP1 i TVP Info  – jako pierwsze – wyemitowały orędzie Mateusza Morawieckiego, Premiera RP w sprawie ustawy o IPN. Telewizje komercyjne nadały to wystąpienie z opóźnieniem, bo nagranie nie dotarło do nich na czas.

Telewizja Polsat pokazała oświadczenie Premiera RP nie tylko w Polsat News, ale też na głównej antenie – w przerwie filmu „Diabeł ubiera się u Prady”.  Stacja zdecydowała się na taki krok ze względu na to, że ostatnie wydarzenia w kraju mają bardzo duże znaczenie dla Polaków.

– Dla nas istotne było to, żeby ze względu na wagę obecnej sytuacji nasi widzowie mieli możliwość obejrzenia orędzia Premiera Morawieckiego – tłumaczy w rozmowie z portalem tvpolsat.info Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Stacje Polsatu pokazały wystąpienie o 21:05, czyli 50 minut później niż kanały Telewizji Polskiej. W TVN24 orędzie Mateusza Morawieckiego nadano po 23:00. Z naszych informacji wynika, że Telewizja Polsat i TVN nie otrzymały na czas nagrania od Kancelarii Premiera.