Ostateczne starcia Polaków o igrzyska, derby Turynu, starcie w Premier League

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie Polacy kończą kwalifikacje olimpijskie. Nie zabraknie również derb Turynu i hitowe starcie w Premier League.

Siatkówka mężczyzn, kwalifikacje do igrzysk olimpijskich Paryż 2024, mecze Polska vs. Argentyna, Polska vs. Holandia i Chiny vs. Polska

(piątek, sobota, 9:50, niedziela 13:20 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport, transmisja dostępna za darmo na sport.tvp.pl)

fot. FIVB

Polacy kończą kwalifikacje olimpijskie w Chinach. Na ten moment wygrali wszystkie cztery mecze. W trzech ostatnich, które rozegrają w weekend, zmierzą się z Argentyną, Holandią i gospodarzami turnieju, Chińczykami. Najtrudniejszym rywalem mogą być Argentyńczycy, którzy wciąż liczą się w grze o miejsce na igrzyskach. Holendrzy notują słaby turniej, a Chińczycy stanowią głównie tło dla swoich rywali. Polska ma wielką szansę, by już teraz zarezerwować sobie bilety do Paryża.

Piłka nożna, Serie A, mecz Juventus FC vs. Torino FC

(sobota, 17:55 w Eleven Sports 1, mecz dostępny także w 4K)

fot. YouTube Serie A

Derby Turynu. Juventus zagra z Torino. Drużyna Wojciecha Szczęsnego zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Ostatnio jego zespół gra mocno w kratkę, jednak to dzięki staraniom Polaka udało się uratować remis bezbramkowy z Atalantą. Mimo wszystko są faworytami starcia z Torino, które gra przeciętnie, a w ostatniej kolejce także zremisowali bezbramkowo, ale z Hellas Werona.

Piłka nożna, Premier League, mecz Arsenal FC vs. Manchester City

(niedziela, 17:25 w Viaplay, studio 17:00)

fot. YT Manchester City

Hitowe starcie w Premier League. Na stadionie Emirates trzeci w tabeli Arsenal podejmie liderów, Manchester City. „Obywatele” nie zapamiętaja dobrze ostatniej kolejki rozgrywek, w której przegrali z piętnastą drużyną Wolverhampton 1:2. Arsenal nie przegrywa, nawet remisuje, jednak z ostatnich pięciu gier wygrali trzy. W ostatniej kolejce rozgromili Bournemouth 4:0, jednak w tej nie powinni lekceważyć City, bo mimo potknięcia są wciąż bardzo poważnym rywalem.