Ostatnia gala trylogii ONE: NextGen na żywo w Fightklubie

  • Telewizja
Autor: mbog

W piątek, 26 listopada w Singapurze odbędzie się trzecia i ostatnia gala pod tytułem „NextGen”. Widzowie zobaczą sześć walk, w tym pojedynki w formułach MMA, Muay Thai i w kickboxingu.

Starciem wieczoru w Singapore Indoor Stadium będzie pojedynek Lito Adiwang vs Jarred Brooks. Drugi z nich ma już w dorobku zwycięstwa w UFC i Bellatorze, w ONE będzie to jednak jego debiut. Do walki z Adiwangiem miało dojść już w kwietniu tego roku podczas gali ONE TNT 2, pojedynek został jednak odwołany z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19, który tuż przed walką otrzymał fighter z Filipin. Amerykanin przyjeżdża do Singapuru, aby odnieść debiutanckie zwycięstwo, jego rywal będzie chciał wygrać w ONE po raz trzeci z rzędu.

Ważnym wydarzeniem podczas NextGen III będzie też powrót do Muay Thai Alaverdiego Ramazanowa, który wraca do swoich korzeni po tym, jak został mistrzem organizacji ONE w kickboxingu. Rosjanin stracił niedawno ten tytuł i będzie chciał udowodnić, że jego czas w ONE Championship jeszcze się nie skończył. „Babyface Killer” będzie bronił ponadto piątej pozycji w rankingu Muay Thai wagi koguciej. Jeśli przegra miejsce to najpewniej zajmie je właśnie jego piątkowy rywal – Pongsiri PK.Saenchai Muaythaigym.

Inną z walk będzie pojedynek Alexa „Little Rocka” Silvy z Rene „The Challengerem” Catalanem. Starcie to będzie rewanżem za walkę z kwietnia 2013 roku. Osiem lat temu obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą podczas gali ONE: Kings and Champions, a stawką ich walki był mistrzowski pas w wadze słomkowej. Choć od tamtego czasu przybyło lat im, umiejętności wciąż posiadają jednak najwyższej klasy. Starcie przed ośmiu lat wygrał Silva.

Fanów kickboxingu zadowolić powinien z kolei pojedynek dwóch gwiazd tej dyscypliny, Panpayaka Jitmuangnona i Daniela Puertasa. Pierwszy, wielokrotny mistrz świata Lumpinee i Rajadamnern, ma za sobą zwycięski debiut w kickboxingu w ONE. Taj w przekonujący sposób pokonał Masahide Kudo, a kolejna wygrana dowiodłaby, że jego kariera rozwija się w dobrym kierunku. Tyle że w piątek Jitmuangnon zmierzy się z o wiele bardziej doświadczonym w kickboxingu rywalem, dwukrotnym mistrzem świata ISKA w wadze muszej. Na niekorzyść Puertasa może przemawiać jednak fakt, że do walki przygotowywał się on w ostatniej chwili, zastępując tajską gwiazdę, Rodtanga, który musiał zrezygnować z udziału w gali po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Gala ONE Championship: NextGen III w piątek, 26 listopada od godziny 13:30 na żywo w Fightklubie.