„Pajęczyna” od 19 października w Player.pl [WIDEO]

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: mtom

Najnowszy serial Playera opowiada o historię inspirowaną wydarzeniami z późnego PRL-u, dotyczących rozwoju polskiego programu atomowego. W rolach głównych wystąpią m.in: Joanna Kulig, Eryk Lubos, Michalina Olszańska i Edyta Olszówka. Autorami scenariusza są: Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki.

fot.: Player/Marcin Makowski/MakuFly

Najnowsza produkcja Player Original opowiada o losach Kornelii Titko, naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią. Śmierć jej najbliższej rodziny w wypadku samochodowym wstrząsnęła główną bohaterką. Matka Kornelii, Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo.

„Pajęczyna” to koprodukcja House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji został Tomasz Parnowski, Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach tzw. Zachęt.