Państwo z kartonu

„Państwo z kartonu” Roberta Górskiego w Telewizji WP

mbog

Telewizja WP pokaże autorski serial Roberta Górskiego, twórcy „Ucha prezesa”. „Państwo z kartonu” będzie emitowane od niedzieli, 26 kwietnia.

W „Państwie z kartonu” ukryta w izolacji rodzina, czyli Robert Górski i Monika Sobień-Górska wraz z dzieckiem, muszą sprostać nie tylko zagrożeniu epidemią, ale też przyziemnym problemom. To między innymi plaga szerszeni, brak prądu, a nawet nadmiar obejrzanych seriali. Nie zabraknie również polityki, głównie politycznych sporów w Warszawie widzianych z perspektywy prowincji.

Czasy są niezwykle, dlatego format i sposób realizacji są nietypowe. Serial tworzymy razem z żoną. Bez kamer, mikrofonów, charakteryzacji i bez reflektorów, które normalnie stoją naokoło. Ot, chałupniczo, ku pokrzepieniu serc. Serial będzie skromniejszy od „Ucha Prezesa”, siłą rzeczy bardziej kameralny. Będzie o tym, jak nie zwariować albo zrobić to w sposób kontrolowany. Jak uratować człowieczeństwo i resztkę oszczędności – opisuje Robert Górski.

Po sukcesie „Ucha Prezesa”, które jako pierwsi emitowaliśmy w telewizji, z przyjemnością kontynuujemy współpracę z jednym z najpopularniejszych satyryków w Polsce. Nowy format uzupełnia naszą ramówkę w części rozrywkowej i jako pierwszy na rynku telewizyjnym z przymrużeniem oka mierzy się z izolacją Polaków w czasie pandemii. Niespodzianką dla widzów jest na pewno rola Moniki Sobień-Górskiej, która w tych nietypowych okolicznościach debiutuje na ekranie – powiedziała Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

Serial nagrywany jest smartfonem bez reżysera i scenografii. Teksty napisał Robert Górski, za muzykę i montaż odpowiada Michał Piastowicz.

Premierowy odcinek „Państwa z kartonu” będzie można obejrzeć w niedzielę, 26 kwietnia o godzinie 21:50 w Telewizji WP. Produkcja liczy 12 odcinków.