Patrycjusz Wyżga prowadzącym „Zapraszamy do Trójki”

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Dzisiaj w roli prowadzącego popołudniowe wydanie programu „Zapraszamy do Trójki” zadebiutował Patrycjusz Wyżga, który rozpoczął stałą współpracę z Radiową Trójką.

Dziennikarz przygotowywał już wcześniej audycje ekonomiczne dla Programu Trzeciego Polskiego Radia.  W mediach pracuje od 2001 roku, zaczynał w rozgłośniach studenckich oraz w warszawskim Radiu Warszawa-Praga. Od 2007 do 2018 roku pracował w Grupie TVN. Tam prowadził programy na antenie TVN CNBC i w ostatnich latach w TVN24 BiS.

Patrycjusz Wyżga prowadzący „Bilans” na antenie TVN24 BiS (źródło: TVN24 BiS)

Wyżga będzie prowadził na antenie Trójki wtorkowe, środowe i czwartkowe wydania „Zapraszamy do Trójki”. Jak sam mówi, Myśliwiecka 3/5/7 to niepowtarzalny radiowy adres.

Praca w Trójce od lat była dla mnie marzeniem. To od słuchania Programu Trzeciego zaczęła się kilkanaście lat temu moja przygoda z mediami. Prowadzenie popołudniowego wydania „Zapraszamy do Trójki” to dla mnie zaszczyt. W Grupie TVN pracowałem ponad dekadę. Nauczyłem się tam od podstaw dziennikarstwa ekonomicznego i telewizyjnego. Przy Wiertniczej poznałem fantastycznych ludzi, których darzę szacunkiem i wdzięcznością. Ale postanowiłem skorzystać z propozycji i przenieść się na Myśliwiecką. To niepowtarzalny radiowy adres