Paulina Chylewska wróciła do Telewizji Polskiej. Poprowadzi Opole

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Paulina Chylewska wróciła z Telewizji Polsat do Telewizji Polskiej. Wcześniej pracowała w niej przez przeszło 20 lat.

TVP Sport potwierdziło informacje w czwartek, 23 maja, publikując film na koncie w portalu YouTube oraz w mediach społecznościowych. W nim dziennikarka ogląda swoje początki w ramach pracy dla TVP.

Chylewska pojawi się na antenie 31 maja. Będzie gospodynią pierwszego dnia 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, a w najbliższym czasie pojawi się podczas dwóch dużych imprez sportowych: Euro 2024 oraz 33. Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Sport dla mnie, to są, przede wszystkim, emocje. Jak jesteś w tych emocjach, jak możesz w nich uczestniczyć, możesz o nich ludziom opowiadać, to uważam, że nie ma nic piękniejszego. To jest w ogóle najpiękniejszy zawód świata! Jestem bardzo szczęśliwa, że wracam do Telewizji Polskiej. Przede mną wiele zawodowych wyzwań: takich jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy igrzyska olimpijskie, z wielką radością będę je relacjonować dla widzów Jedynki. W TVP będę pracowała także przy innych, zupełnie niesportowych i bardzo ciekawych projektach. Już nie mogę się doczekać!– powiedziała dziennikarka w rozmowie z TVP Sport.

 

Bardzo się cieszę, Paulina to znakomita dziennikarka i na pewno będzie wzmocnieniem naszego zespołu na Euro i igrzyska. Ma wielkie doświadczenie w wielu dyscyplinach sportu. Doskonale zna też Telewizję Polską, w której pracowała przez wiele latmówi Jakub Kwiatkowski, szef TVP Sport.

Chylewska z Polsatu do TVP

Paulina Chylewska wróciła do Telewizji Polskiej z Telewizji Polsat. 8 maja poprowadziła po raz ostatni studio Ligi Mistrzów UEFA. Dziennikarka dołączyła do Polsatu w lipcu 2017 roku. Przeszła z Telewizji Polskiej, w której spędziła 20 lat. Teraz wróciła do nadawcy publicznego, u którego wcześniej w tym roku pracę zaczął jej mąż, Marcin Feddek.

Paulina Chylewska pracę w Telewizji Polskiej rozpoczęła w 1996 roku. Była jedną z głównych prezenterek wielu ważnych imprez sportowych, m.in. igrzysk olimpijskich w Atenach, Turynie, Pekinie, Londynie i Soczi. Prowadziła program młodzieżowy „Rower Błażeja”, następnie dołączyła do redakcji sportowej. Ciesząc się coraz większą popularnością współprowadziła ponadto w TVP1 – pierwszy w Polsce – poranny program śniadaniowy „Kawa czy herbata?„, magazyn „Dzień dobry, Polsko!” oraz teleturniej „Wielki Test„. Ma również na koncie prowadzenie wielu gal, koncertów i festiwali transmitowanych w telewizji.