PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych w TVP Sport przez 4 lata

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

25 czerwca br. Telewizja Polska i Superliga sp. z o.o. podpisały czteroletnią umowę na transmisje PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

Widzowie, dzięki tej umowie, otrzymają 2 mecze w kolejce Rundy Zasadniczej i wszystkie spotkania Rundy Finałowej. To daje minimum 68 spotkań w każdym sezonie licencji, a razem daje to 270 spotkań w ciągu czterech lat, czyli 550 godzin transmisji. Widzowie będą mieli także dostęp do transmisji, dzięki stronie tvpsport.pl i aplikacji mobilnej. Tam również znajdą się zarchiwizowane spotkania, ich skróty i materiały wideo. Realizacja transmisji będzie odbywała się w standardzie HD z użyciem minimum pięciu kamer.

PGNiG Superliga będzie obok piłkarskiej Ekstraklasy najważniejszymi rozgrywkami ligowymi w Polsce pokazywanymi w TVP Sport. To kolejne ważne prawa sportowe, które udało się pozyskać, a także uzupełnienie naszej oferty dotyczącej piłki ręcznej. Pokazujemy przecież najważniejsze spotkania PGNiG Superligi kobiet, mecze kobiecej i męskiej reprezentacji, a także turnieje mistrzowskie z ich udziałem. Budujemy polski sport i najważniejsze rozgrywki, takie jak PGNiG Superliga, chcemy pokazywać w Telewizji Polskiej – powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Otwiera się zupełnie nowy rozdział w historii polskiej piłki ręcznej. Dzięki umowie z Telewizją Polską dostęp do transmisji z ligowych rozgrywek zyska milionowa widownia w naszym kraju. Dotychczasowe oglądalności meczów piłki ręcznej w TVP Sport, m.in. z tegorocznego finału Pucharu Polski, pokazały ogromne zainteresowanie dyscypliną. Nasze analizy wskazują, że PGNiG Superliga w TVP Sport powinna stać się jedną z najliczniej oglądanych lig sportowych w Polsce.
Niezwykle ważnymi elementami zawartej umowy są również plany promocji i praca nad atrakcyjnością transmisji. Wspólnie z TVP mamy zaplanowane liczne aktywności promujące rozgrywki. Zachowaliśmy prawa do skrótów, z których będą mogły korzystać przedstawiciele mediów, kluby, a od nowego sezonu znajdą się one także na nowej platformie internetowej PGNiG Superligi nad którą pracujemy. Przygotujemy także kompleksową, dedykowaną oprawę graficzną i wizualną transmisji oraz dostarczymy pełne analizy statystyczne. Warto będzie oglądać PGNiG Superligę
– powiedział Marek Janicki, prezes Superliga sp. z o. o.

Sezon 2019/20 PGNiG Superligi wystartuje w piątek 30 sierpnia. W tym dniu odbędzie się również pierwsza transmisja na antenie TVP Sport. Transmitowane spotkania będą rozpoczynać się w jednym ze stałych pasm dedykowanym PGNiG Superlidze we wtorki, środy lub piątki o godz. 17:30 lub 18:00 i w niedzielę o godz. 13:00. Obecnym mistrzem rozgrywek jest PGE VIVE Kielce. TVP prawa przejęła od platformy nc+, której zakończyła się trwająca trzy poprzednie sezony umowa na pokazywanie rozgrywek. Telewizja Polska posiada także prawa do transmisji dziesięciu ostatnich kolejek PGNiG Superligi piłkarek ręcznych.

źródło: PGNiG Superliga