Piotr Baron w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

W piątek, 31 maja o godzinie 20:05 na antenie radiowej Jedynki pojawi się kolejny koncert z cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. Tym razem na scenie wystąpi Piotr Baron, który wraz z zespołem zaprezentuje utwory Zbigniewa Wodeckiego w jazzowych aranżacjach.

Zbigniew Wodecki nierzadko nawiązywał do jazzu w swojej twórczości. Piotr Baron – saksofonista jazzowy oraz kompozytor – postanowił udowodnić, że ta fascynacja jest wzajemna.

Zbyszek był swoistą, w dobrym tego słowa znaczeniu, samotną wyspą w polskim show-biznesie. Wytyczył swój własny kierunek i on jedyny ten kierunek kultywował, kontynuował. To był styl, który można nazwać „Zbigniew Wodecki” jako osobne zjawisko artystyczne – mówił Piotr Baron podczas audycji „Muzyczna Jedynka”.

Słuchacze radiowej Jedynki podczas piątkowego koncertu na Scenie Szpilmana usłyszą materiał z płyty „Wodecki Jazz” w premierowym wykonaniu kwintetu Piotra Barona w składzie: Łukasz Żyta, Maciej Adamczak, Michał Tokaj i Robert Majewski. Wydawcą albumu jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Koncertu Piotra Barona w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!” będzie można posłuchać 31 maja, w piątek w Programie 1 Polskiego Radia. Transmisja rozpocznie się tuż po „Aktualnościach radiowej Jedynki” o godzinie 20:00. Wydarzenie poprowadzi Marcin Kusy.