Platforma Obywatelska bojkotuje zachodniopomorskie media publiczne

  • Radio
  • Telewizja
  • Polskie Radio
  • TVP
Autor: adr

Od ponad 2 tygodni Platforma Obywatelska w województwie zachodniopomorskim bojkotuje uczestnictwo w audycjach i udzielanie wywiadów dla TVP3 Szczecin, Radia Szczecin oraz Radia Koszalin. Decyzje podjął zarząd zachodniopomorskiej PO w piątek, 13 kwietnia br.

Głównym powodem bojkotu jest krytyczne zdaniem PO relacjonowanie w mediach publicznych zatrzymania oraz aresztowania Stanisława Gawłowskiego – sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej.

Temat bojkotu był wielokrotnie omawiany w audycjach TVP3 Szczecin i Radia Szczecin, m.in. w ”Radio Szczecin na wieczór”, ”Kawiarenka polityczna” czy ”Spięcie”, gdzie decyzja władz Platformy była jednocześnie krytykowana.

Decyzję polityków skrytykował również na antenie Radia Szczecin przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP) Krzysztof Skowroński.

Decyzja jest skandaliczna. Politycy Platformy Obywatelskiej może się przekonają, jak dużo można stracić podejmując takie decyzje, nie uczestnicząc w debacie w mediach publicznych, które jak wiemy w Szczecinie, szczególnie Radio Szczecin, ma olbrzymią słuchalność i olbrzymi udział w rynku – zaznaczył