Play-offy LEC trwają, kolejny klasyk z udziałem Roberta Kubicy

  • Sportlight
Autor: rafs

W Sportlighcie na święta LEC dalej gra play-offy, a także kontynuacja kącika retro w postaci retrowyścigów z udziałem Roberta Kubicy.

E-sport: League of Legends European Championship, wiosna 2020, runda 2 i 3 fazy play-off (piątek 18:00, sobota i niedziela 17:00 w Polsat Games oraz na ich kanałach Twitch i YouTube, komentarz angielski YT @lolesports)

fot. LEC

Play-offy LEC trwają. W sobotę, w drugiej rundzie drabinki zwycięzców Mad Lions zagra o finał z Fnatic. Mad Lions to pogromcy G2, z którym wygrali w miniony piątek 3:2 i zesłali ich do drabinki przegranych. Fnatic triumfowało z Origen 3:1. Mad Lions może sprawić sporą sensację, jeżeli uda im się wygrać z Fnatic, albo urwać jedną-dwie mapy. Mają potencjał i spore szanse na to. W drabince przegranych piątek będzie należał do starcia Origen z Rogue, które wygrało w minioną niedzielę z Misfits Gaming 3:1 i awansowali do drugiej rundy. Origen przegrało z Fnatic i to spotkanie było już wcześniej opisywane. Zwycięzca tego starcia zagra w niedzielę z G2, które już czeka na kogoś z tej pary. Mają okazję do rewanżu za ostatnią słabą grę i przegranie serii 2:3, w której byli faworytami. Ten mecz może być początkiem ich drogi do awansu do finału LEC, który odbędzie się następną niedzielę.

KĄCIK RETRO: Formuła 1: Grand Prix Monako 2008 (sobota, 15:00 w Eleven Sports 1) i Grand Prix Włoch (niedziela, 15:00 w Eleven Sports 1)

Eleven Sports zwiększa liczbę retransmisji w paśmie „Najlepsze wyścigi Roberta Kubicy”. Od najbliższego weekendu – także w sobotę. Pasmo to studio przed wyścigiem, transmisja i studio po wyścigu, w którym udział mogą brać widzowie poprzez kontakt telefoniczny. W sobotę Eleven Sports pokaże wyścig o Grand Prix Monako z 2008 roku, rozgrywany w deszczowych warunkach. Robert Kubica pokazał w tym wyścigu prawdziwy kunszt jazdy na deszczu, zajmując drugie miejsce w, trwającej ponad dwie godziny, rywalizacji. W niedzielę stacja pokaże pierwsze podium Polaka, czyli Grand Prix Włoch z 2006 roku na torze Monza. Robert Kubica popisał się świetnym startem, po którym zajmował trzecie miejsce, którego nie oddał, z małą przerwą, do mety. Był to kolejny wyścig pokazu umiejętności takich kierowców jak Kimi Raikkonen, Fernando Alonso czy Michael Schumacher. Ale żeby zobaczyć, jak będzie wyglądała rywalizacja, trzeba włączyć w wielkanocną niedzielę Eleven Sports 1. Tym bardziej, że w studiu powyścigowym gościem będzie Robert Kubica.