Początek sezonu NASCAR Cup Series na żywo w Motowizji

  • Telewizja
Autor: rafs

6 lutego 2022 roku rozpocznie się nowa era wyścigów NASCAR. Na stadionie Los Angeles Memorial Coliseum odbędzie się pokazowy wyścig Busch Light Clash. Transmisja tylko w Motowizji.

Los Angeles Memorial Coliseum to wielofunkcyjny obiekt sportowy znajdujący się w samym sercu “Miasta Aniołów”. Otwarto go w 1923 roku i to właśnie w tym miejscu odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 1934 i 1984 roku oraz odbędą się w 2028. Na LA Coliseum dwukrotnie rozgrywano także Super Bowl, czyli finałowy mecz o mistrzostwo ligi NFL. W przeszłości na stadionie odbywały się również koncerty największych gwiazd muzyki, włączając w to Bruce’a Springsteena, The Rolling Stones, Elvisa Presleya czy Grateful Dead. Teraz zagoszczą tam wyścigi NASCAR.

Busch Light Clash w Los Angeles

Od początku roku na LA Coliseum trwały wytężone prace, mające na celu przeobrażenie stadionu w pełnoprawny tor wyścigowy. Wokół boiska futbolowego powstał asfaltowy short track o długości ¼ mili, na którym już 6 lutego będą ścigali się najlepsi kierowcy NASCAR Cup Series. W poprzednich latach wyścig Busch Light Clash odbywał się na torze Daytona International Speedway i był częścią corocznych Speedweeks. Przeniesienie go na zupełnie nowy grunt ma pomóc organizacji NASCAR w dotarciu do nowych odbiorców i uatrakcyjnić debiut samochodów nowej generacji.

Organizacja wyścigu na stadionie futbolowym jest także ukłonem w stronę short-trackowej przeszłości NASCAR Cup Series. Przed wieloma laty wyścigi serii pucharowej odbywały się bowiem na stadionach takich jak Soldier Field w Chicago czy Bowman-Gray Stadium w Winston-Salem. Na tym ostatnim pod koniec ubiegłego roku władze NASCAR przeprowadziły nawet testy samochodów nowej generacji, mające pomóc w przygotowaniu wyścigu na Los Angeles Memorial Coliseum.

Szczegóły dotyczące Busch Light Clash

W wyścigu Busch Light Clash weźmie udział 36 zespołów, posiadających chartery i cztery zespoły dodatkowe. W wyścigu głównym będzie mogło wziąć udział 23 kierowców, dlatego zostanie on poprzedzony kilkoma wyścigami kwalifikacyjnymi. Jedynym kierowcą, który może być pewny udziału w wyścigu głównym, jest ubiegłoroczny mistrz NASCAR Cup Series – Kyle Larson.

Wyścig Busch Light Clash na żywo na antenie Motowizji punktualnie o północy, w nocy z 6 na 7 lutego. Zawody jak zawsze będą komentować Michał Budziak i Szymon Tworz

Daytona 500 – pierwszy wyścig sezonu NASCAR Cup Series

W kolejnych tygodniach kierowcy NASCAR Cup Series udadzą się z powrotem na wschodnie wybrzeże, gdzie już 20 lutego odbędzie się pierwszy punktowany wyścig sezonu 2022 – Daytona 500. Transmisja Daytony 500 na żywo na antenie Motowizji, w niedzielę, 20 lutego od godziny 20:00. Drugi wyścig sezonu odbędzie się na Auto Club Speedway tydzień później. Transmisja w niedzielę, 27 lutego od godziny 21:30.