Podróże Roberta Mazurka oraz kryminalne wieczory. Lato w RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

24 czerwca ruszy letnia ramówka RMF FM. Pojawią się powieść polityczna Wery Klaritas, pamiętniki z wakacji Roberta Mazurka oraz mrożące krew w żyłach opowieści w „Kryminatorium”.

„Wstawaj, szkoda lata”

Codziennie o poranku Przemysław Skowron, Mariusz Kałamaga, Tomasz Olbratowski, Jacek Tomkowicz oraz – po raz pierwszy na antenie RMF FM – Natalia Kawałek zaprezentują wakacyjne show. W audycji nie zabraknie najświeższych informacji pogodowych – co godzinę będzie pojawiała się „Wakacyjna prognoza pogody”.

Ponadto Robert Mazurek zrobi sobie wakacje od polityków i zabierze słuchaczy w podróż w swojej hawajskiej koszuli. Po godzinie ósmej we „Wszystkich Odlotach Mazurka” będzie opowiadać o swoich wakacyjnych przygodach. Jednak w RMF FM nie zabraknie polityków. O godzinie 9:15 Wera Klaritas odsłoni kulisy polskiej polityki w nowej radionoweli „Ślepnąc od ściemy”. Bohaterka wprowadzi słuchaczy w świat, w którym politycy zajęci są: podsłuchiwaniem, przesłuchiwaniem, urządzaniem się w Brukseli i rozbijaniem rządowych limuzyn.

„Wstawaj, szkoda lata” będzie można słuchać od poniedziałku do piątku od godziny 5:30 oraz w weekendy od 6:00.

„Lato wszędzie”

W godzinach okołopołudniowych słuchacze RMF FM mogą spodziewać się wielu atrakcji. W „Rollercoasterze z gwiazdami” celebryci spróbują wykonać codzienne czynności w trakcie ekstremalnej podróży. Ponadto słuchaczy radia rozśmieszać będą polscy stand-uperzy: Łukasz Lotek Lodkowski, Kacper Ruciński, Rafał Pacześ, Michał Leja, Wiolka Walaszczyk, Janusz Pietruszka, Tomasz Boras Borkowski i Paweł Chałupka w cyklu „Stand-up na wakacjach”. Nie zabraknie też letniej odsłony loterii RMF FM – „Szczęśliwej 13-tki”. Dodatkowo w ramach akcji „RMF FM ratuje wakacje”, stacja po raz trzeci pomoże rozwiązać wakacyjne problemy słuchaczy.

Audycja „Lato wszędzie” rozpocznie się o godzinie 9:30, od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

„Co ludzie powiedzą”

W soboty pojawi się zupełnie nowe pasmo, w którym RMF FM odda głos Polakom. Przechodnie i wczasowicze na ulicach, w parkach i na plażach będą proszeni o komentarze do najgorętszych newsów z pierwszych stron gazet.

Audycji „Co ludzie powiedzą” będzie można posłuchać w soboty od godziny 9:30.

Muzyczne wieczory

Od poniedziałku do piątku w „Popliście Plus” będą do zdobycia wejściówki na muzyczne wydarzenia. Ponadto w ramach cyklu „RMF Koncert Tour”, radio zbierze ekipę na koncerty Bon Joviego i P!nk. Słuchacze wyruszą na zabawę specjalnym koncertobusem.

W sobotnie wieczory, po godzinie 19:00 największe hity końca XX wieku zaprezentuje Marcin Jędrych w „Dyskotece’90”, a w „The Best of RMFon” różne gatunki miksować będzie Darek Maciborek. Natomiast w niedziele, w ramach „Pop non stop” stacja zaprezentuje dwie godziny zmiksowanych przebojów.

Kryminalne niedziele

Niedzielny wieczór to natomiast czas na opowieści mrożące krew w żyłach. Od godziny 21:00 na „Kryminatorium” zapraszają Marcin Myszka i Daniel Dyk. Po godzinie 23:00 pojawi się nowa odsłona wyróżnionego nagrodą Dziennikarzy Małopolski cyklu „Dorwać Bestię”. W trzydziestu odcinkach słuchacze poznają historie seryjnych morderców z całego świata.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.