„Policjanci z sąsiedztwa” od marca w Telewizji WP

  • Telewizja
Autor: rafs

W drugiej połowie marca 2022 roku zaplanowana jest premiera nowego serialu dokumentalnego „Policjanci z sąsiedztwa” w Telewizji WP. To pierwszy format telewizyjny, który pokazuje nie tylko pracę policjantów, ale też kulisy ich życia prywatnego.

„Policjanci z sąsiedztwa” to serial dokumentalny przedstawiający z bliska służbę policji z całej Polski. Pokazuje przebieg interwencji przez pryzmat lokalnych problemów i relacji społecznych. Po raz pierwszy na oczach widzów, formalna i profesjonalna strona policji zderzy się z nieoczywistymi i nietypowymi sytuacjami spotykanymi w większości polskich miejscowości.

Szukając nowych formatów dla Telewizji WP zawsze stawiamy na jakość i oryginalne spojrzenie. I tacy właśnie są „Policjanci z sąsiedztwa”. Bez pudru i upiększania pokażemy Polskę z tej najciekawszej perspektywy mniejszych miejscowości i miast mówi Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

Dokument pokaże funkcjonariuszy, jakich nie znamy z filmów czy seriali. Mierzących się z drobnymi problemami jak kontrole, rozwiązujących lokalne spory, czy biorących udział w niebezpiecznych pościgach. „Policjanci z sąsiedztwa” dobrze znają swoje miasteczka i często będą interweniować u osób, które są im w jakiś sposób bliskie – nawet u własnych sąsiadów. Program pokaże prawdziwą pracę funkcjonariuszy oraz ich emocje, rozterki, problemy nie tylko podczas służby, ale również po jej zakończeniu.

Realizacja zdjęć do serialu „Policjanci z sąsiedztwa”

Serial dokumentalny „Policjanci z sąsiedztwa” był realizowany od listopada 2021 do końca stycznia 2022 roku w kilku miastach Polski. Ekipa odwiedziła Oleśnicę, Sieradz, Turek, Nowy Tomyśl oraz Jelenią Górę. Seria liczy jedenaście odcinków. Za produkcję odpowiada Constantin Entertainment Polska.