Politycy opozycji wyszli ze studia „Woronicza 17” w TVP Info. „Bawi się Pan w takie ubeckie metody”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: adr

W niedziele, 13 maja br. doszło do niecodziennej sytuacji w programie publicystycznym TVP Info ”Woronicza 17”.

W trakcie trwania programu prowadzonego przez Michała Rachonia, studio opuścili nagle trzej politycy opozycji: Andrzej Halicki (PO), Adam Struzik (PSL) i Piotr Misiło (Nowoczesna). Posłowie w ten sposób chcieli zamanifestować swój sprzeciw przeciwko ustaleniom dziennikarzy Radia Szczecin. Według ich informacji, w mieszkaniu wynajmowanym przez posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego, rzekomo świadczone są usługi seksualne. Politycy opozycji przed wyjściem ze studia próbowali powiedzieć o wczorajszym ”Marszu Wolności” – organizowanym przez PO, Nowoczesną i KOD.

Doniesieniom redakcji Radia Szczecin zaprzecza żona Gawłowskiego w wypowiedzi dla Radia Zet.

Przypomnijmy, że jest to nie jest pierwsza taka sytuacja w programach prowadzonych przez Michała Rachonia. W maju br. ze studia programu ”Minęła 20” wyszedł europoseł PO Adam Szejnfeld po tym, jak gospodarz programu działania Rafała Trzaskowskiego w europarlamencie określił „donosami Platformy Obywatelskiej”.

Natomiast w styczniu 2017 roku podczas trwania „Woronicza 17” wyszła posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska po tym, jak dzień przed w programie TVP ”Studio Polska” pojawiła się informacja o aresztowaniu Ryszarda Petru. Po tym zdarzeniu, Maciej Pawlicki, jeden z gospodarzy programu został zwolniony – teraz ”Studio Polska” prowadzą wspólnie Magdalena Ogórek i Jacek Łęski.