Polsat do 2032 roku z meczami polskiej reprezentacji siatkówki

rafs

Telewizja Polsat przedłużyła prawa do transmisji reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Nowa umowa z Volleyball World ma obowiązywać do 2032 roku.

Porozumienie dotyczy międzynarodowych rozgrywek kobiecych i męskich, w tym przede wszystkim mistrzostw świata. Nowa umowa obejmuje transmisje z trzech Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w latach 2022 (w Polsce), 2026, 2030, Ligi Narodów aż do 2032 roku, w tym czternastu turniejów kwalifikacyjnych i dwóch turniejów finałowych, które odbędą się w Polsce, Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej i cyklu turniejów Beach Pro Tour, Klubowych Mistrzostw Świata, nowego międzynarodowego turnieju reprezentacyjnego (zastępującego Puchar Świata), zaplanowanego na lata 2025 i 2029.

Siatkówka to nasza narodowa dyscyplina, która pod względem osiągnięć wyprzedza wszystkie pozostałe. Wspieramy siatkówkę od wielu lat jako Polsat i jako sieć Plus. Jesteśmy ogromnie dumni, że mogliśmy mieć udział w tych sukcesach i gorąco kibicujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom w walce o kolejne. Niezmiernie cieszy nas również doskonała współpraca z FIVB, jednym z naszych najważniejszych i najbardziej prestiżowych Partnerów ze świata sportu. Szczególne słowa uznania należą się Prezesowi FIVB, Ary’emu Gracie, który jak nikt inny doskonale zna i rozumie siatkówkęmówi Zygmunt Solorz, twórca i właściciel Telewizji Polsat.

Najlepsza siatkówka – tylko w Telewizji Polsat. Mamy aż sześć kanałów sportowych, dzięki czemu możemy obsługiwać największe turnieje, a nasi widzowie mogą oglądać kilka meczów jednocześnie. Właśnie oddaliśmy do użytku najnowocześniejszy wóz transmisyjny w tej części Europy. Pracuje w technice HDR i dostarcza widzom czterokrotnie bardziej szczegółowy obraz niż dotychczas. Tym samym Polsat kolejny raz podniósł poprzeczkę w dziedzinie realizacji telewizyjnej, a nasi widzowie siedząc wygodnie w domu i oglądając nasze transmisje sportowe mogą odnieść wrażenie, że są na boiskuStanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Gdy zostałem wybrany na Prezydenta FIVB, obiecałem że będę szukał dla siatkówki nowych możliwości oraz innowacji. Podpisując nową umowę z Telewizją Polsat oraz powołując do życia Volleyball World spełniliśmy te obietnice. Ten kontrakt jest dowodem słuszności naszej przełomowej decyzji, jaką było stworzenie Volleyball World. Nie mam wątpliwości, że Polsat zapewni najwyższą jakość produkcji telewizyjnej i pokaże polskim kibicom, to co w naszej dyscyplinie sportu najpiękniejsze. Ta współpraca odzwierciedla ogromną popularność siatkówki w Polsce oraz potwierdza jej rosnącą wartość na całym świecie, zarówno w wydaniu halowym, jak i plażowymAry Graca, Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej.

Międzynarodowa siatkówka w Polsacie Sport

Polsat Sport pokazuje imprezy mistrzowskie w siatkówce od 2006 roku. Pierwszą z nich były mistrzostwa świata mężczyzn w siatkówce, które odbyły się w Japonii i mistrzostwa świata kobiet, które także miały miejsce w tym kraju. Transmisje spotkań reprezentacji Polski pokazywano również w Polsacie otwartym, także w formie retransmisji.  Wcześniej imprezy mistrzowskie na światowym szczeblu pokazywała Telewizja Polska. Polsat pokazywał mistrzostwa Europy kobiet w 2003 roku, w 2005 znowu je pokazywała TVP, a od 2007 roku imprezy CEV wróciły do Polsatu. Polsat produkował sygnał z turniejów Ligi Światowej, World Grand Prix, Ligi Narodów, mistrzostw Europy, a także z mistrzostw świata mężczyzn, które w 2014 roku odbywały się w Polsce. Telewizja Polsat ma być także producentem sygnału z mistrzostw świata kobiet i mężczyzn, które w 2022 roku odbędą się między innymi w naszym kraju.

Nowa umowa jest świadectwem globalnego rozwoju naszej dyscypliny. Potwierdza także słuszność działań podjętych przez Volleyball World w kierunku poprawy jakości produkcji na potrzeby międzynarodowej siatkówki. Podpisanie tak znaczącego kontaktu z kluczowym partnerem telewizyjnym jakim jest Polsat, to dla nadawców z całego świata najlepsza ilustracja rosnącej wartości siatkówki jako produktu telewizyjnegoFinn Taylor, Dyrektor Zarządzający Volleyball World.