Polsat News i „Wydarzenia” od poniedziałku w nowej odsłonie. Znamy szczegóły zmian

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

Od poniedziałku 1 października Polsat News zadebiutuje nowa scenografia Polsatu News i „Wydarzeń”. Od tego dnia zmieni się ramówka stacji. Pojawią się również nowe twarze, znane dotychczas z innych stacji – Bogdan Rymanowski i Joanna Racewicz.

Odświeżone studio zyska nowy ekran ledowy. Jego technologia pozwala na wyświetlanie obrazu bez widocznych przejść pomiędzy poszczególnymi fragmentami ekranu. Wokół odnowionego stołu prezenterskiego znajduje się tor z bezobsługowymi kamerami.

fot. Krzysztof Machajski
fot.Krzysztof Machajski

„Wydarzenia” i „Wydarzenia i Opinie” z osobnymi gospodarzami

W nowej odsłonie „Wydarzeń”, główny program publicystyczny Polsatu News nie poprowadzi już prowadzący bieżącego wydania. 1 października „Wydarzenia” o 18:50 poprowadzi Dorota Gawryluk, a Bogdan Rymanowski porozmawia z gośćmi w „Wydarzeniach i Opiniach” w publicystycznej części studia.

Rezygnacja z „Informacji”. Nowe pasma informacyjne

Po ponad 10 latach Polsat News rezygnuje z marki „Informacji” jako flagowego programu informacyjnego. Serwis zostanie zastąpiony trzema nowymi pasmami informacyjnymi – „W rytmie dnia” (od 10:00 do 15:00), „Godziny szczytu” (od 16:30 do 18:00) i „Obraz dnia” (od 20:30 do 00:00).

Gospodarzami „Godzin szczytu” będą na zmianę Anna Hałas-Michalska i Bartosz Kurek. Będzie to pierwsze podsumowanie wydarzeń bieżącego dnia. Nowości muzyczne i plotki ze świata show-biznesu zaprezentują dziennikarze Muzo.fm.

„Obraz dnia” będzie wieczornym podsumowaniem Polsat News. W paśmie zobaczymy m.in. rozbudowane sportowe podsumowanie dnia oraz prognozę pogody. Według informacji omediach.info, jednym ze stałych gospodarzy tego pasma będzie Przemysław Białkowski.

„Wydarzenia wieczorne” zamiast „Wydarzeń 22:00”.

fot. twitter.com/mateuszwro

Wieczorne wydanie flagowego programu Polsatu będzie od 1 października nadawane 10 minut wcześniej. Stałymi gospodarzami „Wieczornych Wydarzeń” będzie Jarosław Gugała i Joanna Wrześniewska-Sieger.

Nowe twarze Polsatu

Do Polsatu News od października dołączy Bogdan Rymanowski i Joanna Racewicz. Rymanowski będzie gospodarzem „Wydarzeń” i „Wydarzeń i Opinii”, natomiast Racewicz będzie jedną z gospodyń porannego pasma.

Nowe programy publicystyczne

„Polityka na ostro” zastąpi nadawany przez ponad 5 lat „Tak czy Nie”. Gospodarzami nowego programu będą na zmianę: Agnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski (dotychczas gospodarz „Dobry wieczór Polsko”). Nowa audycja będzie nadawana od poniedziałku do piątku o 21:00, czyli godzinę później niż „Tak czy nie”.

„Dzień na świecie” będzie następcą „To był dzień na Świecie” nadawanego do czerwca br. Nowa odsłona programu Grzegorza Dobieckiego i Jana Mikruty będzie nadawana codziennie o 22:30, a każde wydanie potrwa niecałe pół godziny.

Magazyn będzie nieco krótszy, nieco szybszy i nadawany prawdopodobnie nieco później – zapowiadał już w czerwcu Grzegorz Dobiecki, jeden z prowadzących „To był dzień na świecie”.

W niedzielne poranki Joanna Wrześniewska-Sieger zaprosi do studia dziennikarzy wiodących tytułów prasowych i internetowych, aby omówić z gośćmi najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Program „Cztery strony prasy” będzie nadawany w każdą niedzielę o 10:00. Podobna audycja była nadawana w wieczornym paśmie jesienią 2017 roku pt. „Pod Pressją”.