Tylko u nas

Polsat Newsplus 2 zastąpi Polsat News 2. Znamy formułę nowej stacji.

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
Autor: mtom

Polsat zmieni formułę kanału Polsat News 2. Nadawca złożył już wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę koncesji kanału z charakteru ekonomiczno-informacyjnego na informacyjno-publicystyczny – dowiedział się portal omediach.info.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, nowy kanał będzie nadawany pod nazwą Polsat Newsplus 2 i będzie retransmitować główną antenę Polsat News z dwugodzinnym opóźnieniem. W nowej nazwie stacji człony „News” i „plus” będą napisane łącznie. Prawdopodobnie ma to związek z przegranym przez Polsat procesem sądowym w 2016 roku, który wytoczyła spółka ITI Neovision, operator platformy nc+. Ich zdaniem użycie „+” stanowiło naruszenie prawa do zarejestrowanego znaku towarowego, który używany jest w kanałach grupy Canal+. W wyniku tego, Polsat zmuszony był do zmiany nazwy kanału z Polsat News + na Polsat News 2.

Informację o złożeniu wniosku o zmianę koncesji potwierdza w rozmowie z omediach.info, Teresa Brykczyńska – rzecznik KRRiT.

Wniosek będzie rozpatrywany po zaopiniowaniu i ew. wyjaśnieniach lub uzupełnieniach. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie na określanie terminu – mówi Teresa Brykczyńska

O planowanych zmianach pisaliśmy jako pierwsi na początku czerwca br.

Nie likwidujemy kanału. Planujemy zmianę formatu stacji. Więcej informacji będziemy mogli podać w niedługim czasie – mówił w czerwcu br. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Od poniedziałku 25 czerwca br. Polsat News 2 zrezygnował z produkowania własnych audycji. Cześć produkcji już od pewnego czasu była stopniowo przenoszona na główną antenę Polsat News. Tak stało się m.in z programami: „To był dzień na świecie”, „W bliskim planie” i „Wysokie C”. Polsat News 2 (początkowo pod nazwą Polsat News +) nadaje od 9 czerwca 2014 roku. Pierwotnie Polsat News 2 skupiał się na pogłębionej publicystyce. W chwili obecnej pełni głównie rolę kanału, który transmituje w całości (w przeciwieństwie do Polsat News) m.in konferencje prasowe i komisje sejmowe.