Polsat przejął Superstację i przenosi ją do swojego wieżowca

  • Polsat
Autor: mnie

Telewizja Polsat oficjalnie przejęła Superstację. Dotychczas kanał należał do firm Zygmunta Solorza i Heronima Ruty. Teraz Polsat wykupił udziały w spółce nadającej kanał i zaczął wcielać Superstację do swoich struktur – dowiedziały się portale tvpolsat.info i omediach.info.

Zespół Superstacji został już poinformowany o nabyciu kanału przez Polsat. Pierwszą decyzją nowego właściciela jest przeniesienie Superstacji ze starego budynku usytuowanego przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie do nowoczesnego gmachu Telewizji Polsat, który znajduje się na ul. Ostrobramskiej. Według naszych informacji, do przeprowadzki ma dojść jeszcze w lipcu. Choć rozważano różne lokalizacje nowej siedziby Superstacji, w tym m.in. pomieszczenia na ul. Łubinowej w Warszawie w siedzibie Cyfrowego Polsatu, ostatecznie zdecydowano się na wieżowiec Polsatu. Do przeprowadzki przymierzano się już od wielu miesięcy, bo obecna siedziba kanału to stary budynek, który nie jest przystosowany do produkcji telewizyjnej według najnowszych standardów.

Jak się dowiedzieliśmy, zmienić się może oferta Superstacji. Kanał rozważa m.in. rezygnację z programów Kuby Wątłego. Ostateczna nowa ramówka stacji nie jest jednak jeszcze znana.

Telewizja Polsat ma teraz w swoim portfolio trzy stacje informacyjne: Polsat News, właśnie przejętą Superstację i Polsat News 2. Ostatni z tych kanałów ma jednak wkrótce zmienić formułę. Z naszych informacji wynika, że nadawca nie chciał posiadać w swojej ofercie aż tylu zbieżnych ze sobą programowo anten informacyjnych. Telewizja Polsat ma wkrótce przedstawić nową formułę i ofertę programową Polsat News 2.

Superstacja nadaje od 2 października 2006 roku. Ma profil informacyjno-rozrywkowy.