Polsat Sport pokaże ligę brazylijską w piłce nożnej. Pierwsze transmisje w ten weekend

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Polsat Sport nabył prawa do pokazywania w sezonie 2022 rozgrywek Campeonato Brasiliero Serie A. W tych rozgrywkach drużynę Flamengo poprowadzi były selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa.

Pierwsze transmisje w sezonie 2022 zaplanowano na weekend 9-10 kwietnia. Wtedy odbędzie się pierwsza kolejka rozgrywek. Polsat Sport pokaże dwa mecze z kolejki. W sobotę, 9 kwietnia o 21:30 w Polsacie Sport Premium 1 zostanie nadany mecz Fluminense FC z Santos FC. Dzień później, o godzinie 21:00 w Polsacie Sport Premium 2 będzie mecz Botafogo FR z SC Corinthians Paulista.

Stacja w pierwszej kolejce nie przewiduje transmisji z meczu Flamengo, które prowadzi Paulo Sousa, Mecze w weekend ma współkomentować Bartłomiej Rabij (w przeszłości komentator Sportklubu, znawca brazylijskiej i latynoskiej piłki nożnej, szef Wydawnictwa Mandioca).

O Campeonato Brasileiro Serie A

W lidze brazylijskiej gra 20 drużyn, które rozgrywają między sobą 38 spotkań (19 domowych i tyle samo wyjazdowych). Zwycięzcy rozgrywek są mistrzami Brazylii. Osiem pierwszych ekip piłkarskich w sezonie awansuje do rozgrywek Copa Libertadores (6 do fazy grupowej, 2 do drugiej rundy eliminacyjnej), 6 następnych do Copa Sudamericana. Cztery najgorsze drużyny spadają do Serie B.

Nadawcy ligi brazylijskiej w Polsce

To pierwszy raz, jak Polsat Sport będzie pokazywał rozgrywki ligi brazylijskiej. Stacje należące do Polsatu Sport transmitowały eliminacje strefy CONMEBOL do mistrzostw świata w 2010 roku w RPA. To było jedyne do momentu nabycia praw do Copa Libertadores zetknięcie tej grupy stacji z piłką nożną z Ameryki Południowej. Polsat Sport z rozgrywek południowoamerykańskich ma obecnie również prawa do rozgrywek Copa Libertadores i Copa Sudamericana. Wcześniej prawa do ligi brazylijskiej w Polsce mieli Sportklub w latach 2007 – 2012 oraz Eleven Sports w latach 2016-2017.