Polsat Sport pokaże także mecze Jagiellonii Białystok w grze o europejskie puchary

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Polsat Sport uzupełnia swoje portfolio transmisji z eliminacji europejskich pucharów. Doszły do niego mecze Jagiellonii.

Kanały sportowe Polsatu pokażą mecze domowe Jagiellonii Białystok w eliminacjach europejskich pucharów. Najpierw będzie to walka o Ligę Mistrzów UEFA. Oznacza to, że wszystkie polskie kluby biorące udział w europejskich pucharach przyjęły taką ofertę od telewizji.

Według informacji z komunikatu z czwartku, 20 czerwca, Polsat Sport negocjuje pokazywanie transmisji spotkań rozgrywanych na wyjeździe. Stacja podkreśla w nim, że kontrakty zawierane na transmisje przez partnerów UEFA nie obejmują rund 1-3 eliminacji, stąd kluby mogą za pośrednictwem pośredników lub we własnym imieniu sprzedać prawa do transmisji.

Jagiellonia Białystok w minionym sezonie sięgnęła po pierwsze Mistrzostwo Polski. Latem powalczy o udział w Lidze Mistrzów UEFA. Droga rozpoczyna się od drugiej rundy eliminacji. W niej „Jaga” zagra ze zwycięzcą konfrontacji FK Panevezys (mMistrz Litwy) – HJK Helsinki (Mistrz Finlandii).

Jeżeli ją przegra, zagra w 3. rundzie eliminacji do Ligi Europy, Natomiast jeżeli ten dwumecz również przegra, to zagra w 4. rundzie walki o fazę ligową Ligi Europy.

Inne polskie kluby także w Polsacie Sport

Polsat Sport pokaże również konfrontacje Śląska Wrocław, Legii Warszawa i Wisły Kraków o Ligę Konferencji i Ligę Europy. Tutaj również rozchodzi się o mecze domowe. Te mecze Polsat potwierdził w ciągu ostatniego tygodnia. Najpierw doszło do potwierdzenia transmisji wicemistrza Polski i trzeciej drużyny Ekstraklasy, a potem zdobywcy Pucharu Polski.