Polsat SuperHit Festiwal

Polsat SuperHit Festiwal 25 i 26 czerwca w Polsacie. Zwycięzcy Eurowizji zagranicznymi gwiazdami

mbog

Telewizja Polsat w tym roku zorganizuje Polsat SuperHit Festiwal. Tym razem dwudniowy festiwal odbywać się będzie w dniach 25 i 26 czerwca.

Polsat SuperHit Festiwal powraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Koncerty odbywać się będą zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Z tego też powodu festiwal został przesunięty – pierwotnie miał się odbyć w dniach 4-6 czerwca.

Do ostatniej chwili nie było pewności, czy będziemy mogli wrócić po tej wymuszonej pandemią przerwie do Opery Leśnej. Tęsknili za festiwalem widzowie Polsatu oraz artyści – powiedziała Nina Terentiew, Dyrektor Programowa Polsatu.

Cieszę się, że Opera Leśna znowu wypełni się ludźmi – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Tym bardziej, że w tym roku świętujemy 120-lecie miasta oraz 60-lecie sopockich festiwali! Opera Leśna ma bogatą historię festiwalową i jest niezwykle lubiana przez widzów. Artyści, mieszkańcy i nasi goście – wszyscy długo czekaliśmy na prawdziwe spotkanie, a nie tylko na kulturę online. Polsat to sprawdzony partner dobrych wydarzeń, nasza współpraca przy organizacji festiwalu trwa od 2003 roku i jestem przekonany, że jeszcze wiele lat wspólnych przedsięwzięć przed nami. Z radością zapraszam do Sopotu!

Cleo, Beata Kozidrak i kabarety pierwszego dnia

Festiwal rozpocznie się w piątek, 25 czerwca o godzinie 20:00. Na początek widzowie znajdujący się w amfiteatrze i przed telewizorami zobaczą Cleo. Tego też dnia na scenie pojawi się również Beata Kozidrak z zespołem Bajm – „Płynie w nas gorąca krew” . Następnie rozpocznie się Sopocki Hit Kabaretowy, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem: „Śmiech to zdrowie!”. Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Jerzy Kryszak, Ani Mru Mru, Kabaret Smile, Kabaret Kałasznikoff, Kabaret Czesuaf i Grupa MoCarta. Kabareton poprowadzi Piotr Bałtroczyk, a o oprawę muzyczną zadba Torres Brothers.

Maneskin gwiazdą drugiego dnia

26 czerwca podczas Polsat SuperHit Festiwal wystąpią „Najlepsi z najlepszych”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół, który wygrał Eurowizję w 2021 roku – Maneskin. Grupa zaprezentuje między innymi utwór „Zitti e buoni”. Ponadto na scenie pojawią się: sanah, Sławomir, Michał Szpak, Doda, Pectus, Andrzej Piaseczny, Paweł Domagała, Golec uOrkiestra, Gromee, Viki Gabor, Kayah, Kamil Bednarek, IRA, Kortez i Justyna Steczkowska. Wystąpi również zespół Enej, który 10 lat temu wygrał talent show „Must Be the Music”.

Dodatkowa pula biletów dla zaszczepionych

Do sprzedaży trafiło 50% miejsc z puli biletów ogólnie dostępnych w Operze Leśnej, zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Ponadto dostępne będą dodatkowe miejsca dla osób zaszczepionych (posiadających odpowiedni dokument potwierdzający szczepienie). Weryfikacja osób zaszczepionych będzie się odbywać przed wejściem do Opery Leśnej, na podstawie obowiązującego zaświadczenia w formie wydruku lub aktywnego kodu QR w aplikacji mobilnej.