Polsat zorganizuje „Sylwester Szczęścia”. Znamy szczegóły [WIDEO]

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

Polsat w tym roku zorganizuje po rocznej przerwie plenerową imprezę sylwestrową w Katowicach. Gospodarzami sylwestrowej nocy będą Krzysztof Ibisz i Karolina Gilon.

Na scenie Stadionu Śląskiego usłyszymy największe hity lat i dekad. Wśród polskich gwiazd pojawią się m.in. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Doda, Cleo, Danzel, zespół Bajm, Paweł Domagała i Ewelina Lisowska i zespół Enej. Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawi się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca.

Za organizację odpowiada Music Company, a współorganizatorem jest miasto Katowice.

Polsat powraca do imprezy plenerowej. TVN rezygnuje

W zeszłym roku sylwestrowy wieczór, z racji obowiązujących obostrzeń związanych z wirusem COVID-19, organizowany był w Warszawie, w studiu przy ul. Łubinowej w Warszawie. Gwiazdami wieczoru byli m.in. Bajm, Doda, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Enej, Alicja Majewska, Czadoman, Michał Szpak, Daj to głośniej, Sławomir, Stefano Terrazzino i Liber&InoRos. Wśród atrakcji wieczoru znalazły się wróżby na Nowy Rok w wykonaniu Wróżbity Macieja.

Szerokim echem w sieci odbił się również specjalny występ Małgorzaty Walewska i Czadomena (naśladującego sławnego tenora Andrea Bocellego) na dachu wieżowca Polsatu. Na kilka dni wcześniej przed imprezą nadawca w „Wydarzeniach” sugerował, że gwiazda wieczoru przyleci z Mediolanu helikopterem prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza. Temat poruszyły rozmaite serwisy plotkarskie.

Z kolei TVN, tak jak rok temu, nie zorganizuje koncertu sylwestrowego. Nadawca współorganizował imprezę z miastem Warszawa od 2016 roku – początkowo z Placu Defilad, a później z placu Bankowego.

W związku z trwającą epidemią COVID-19 Warszawa nie planuje w tym roku organizacji plenerowego koncertu sylwestrowego – mówi Wojciech Śmiech, naczelnik wydziału prasowego w Urzędzie m.st. Warszawy dla serwisu press.pl

To koniec „Sylwestrowej Nocy Przebojów”?

Polsat po 15 latach zmienił nazwę swojej imprezy sylwestrowej, która była wykorzystywana od 2006 roku (z przerwą w 2014 roku). Pierwsze wydarzenie z tego cyklu odbyło się w Krakowie. Od 2015 roku współorganizatorem jest miasto Katowice, a od 2018 impreza odbywa się na Stadionie Śląskim. Pełna nazwa tegorocznego wydarzenia to: „Sylwestrowa Moc Przebojów. Sylwester Szczęścia”.