Polscy hokeiści walczą o awans do Mistrzostw Świata Elity 2019

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

22 kwietnia ruszają Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie I Dywizji. Dwie najlepsze drużyny grupy A awansują do elity i w 2019 roku zagrają o tytuł Mistrza Świata. Transmisje meczów w TVP Sport oraz TVP3.

Pierwsza dywizja jest podzielona na dwie części. W silniejszej grupie A znajdują się reprezentacje: Polski, Włoch, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Węgier i Kazachstanu. Przez 7 dni w Budapeszcie drużyny będą walczyć o dwa pierwsze miejsca w grupie czyli o awans do elity. Ostatnia reprezentacja zostanie zdegradowana do dywizji 1B.

Większość hokejowych spotkań będzie transmitowanych na żywo na antenie TVP Sport, w tym wszystkie z udziałem Polaków. Wyjątkowo 26 kwietnia (czwartek) na sportowej antenie TVP pojawią się tylko 2 pierwsze tercje. Ten mecz w całości będzie transmitowany na antenie TVP3 od 18:50. Tego dnia wieczorne pasmo lokalne pojawi się później – o 21:30, po zakończeniu spotkania.

Terminarz – fot. TVP Sport

Hokej na lodzie jest obecny na antenie TVP Sport od samego początku. Stacja nieprzerwanie od 2006 roku pokazuje rozgrywki Polskiej Hokej Ligi (PHL). W 2016 roku zarząd Telewizji Polskiej zakupił prawa do transmisji rozgrywek hokeja na lodzie w USA i Kanadzie (NHL) na cztery sezony.