Polska gra o wszystko, hit trzeciej kolejki fazy grupowej, Polki w fazie finałowej Ligi Narodów

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie Polska gra o wszystko na EURO, trzecia kolejka fazy grupowej oraz Polki w fazie finałowej Ligi Narodów siatkarek.

Siatkówka kobiet, Liga Narodów

Ćwierćfinał Polska vs. Turcja (piątek, 15:20 w Polsacie, Polsacie Sport 1 i Polsacie Sport Premium 1, w przypadku awansu do półfinału, półfinał i ewentualny mecz o złoto/brąz w sobotę i niedzielę).

fot. TVP Sport

Polki grają o finał Ligi Narodów kobiet. W fazie finałowej rozgrywanej w Bangkoku zagrają ćwierćfinał. On zdecyduje o ich dalszym losie. Zagrają w nim z Turczynkami. One w fazie interkontynentalnej zajęły szóste miejsce.

Polki były wyżej rozstawione po tej fazie, zajęły w niej trzecie miejsce. Wygrały 10 spotkań, a 2 przegrały. Są na dobrej drodze, by zagrać o medale Ligi Narodów. W przypadku zwycięstwa, czeka je spotkanie z Włoszkami lub Amerykankami. W ewentualnym finale lub meczu o brąz zagrają z Brazylijkami lub Japonkami.

Piłka nożna, UEFA EURO 2024

Mecz grupy D Polska vs. Austria oraz Francja vs. Polska (piątek i wtorek, 17:50 w TVP1 i TVP Sport).

fot. YT TVP Sport

Polacy grają ponownie o wszystko! W drugim meczu turnieju zagrają z Austriakami na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Ich rywale skromnie, ale jednak przegrali 0:1 z Francuzami. Z nimi Polska zmierzy się na zwieńczenie fazy grupowej lub też całego turnieju we wtorek w Dortmundzie. W szczególności od meczu z Austrią zależy to, czy Polska wyjdzie z grupy mistrzostw Europy i zmaże plamę sprzed 3 lat, kiedy to nie wyszła z grupy turniejowej. Podopieczni Michała Probierza będą musieli pokazać podobne zaangażowanie co w meczu z Holandią, które przegrali 1:2, ale byli chwaleni za styl gry.

Piłka nożna, UEFA EURO 2024

Mecz grupy B Chorwacja vs. Włochy (poniedziałek, 20:50 w TVP2).

fot. YT
FIGC Vivo Azzurro – Nazionale Italiana Calcio

Mecz trzeciej kolejki, który zdecyduje o awansie do 1/8 finału. Chorwaci, którzy mają jeden punkt po dwóch meczach zmierzą się z Włochami. Będzie to kluczowe starcie w grze o awans z 3. miejsca do 1/8 finału. W zasięgu może być też drugie miejsce. Chorwaci najpierw przegrali 0:3 z Hiszpanami, by zremisować następnie z Albanią po niesamowitym meczu 2:2. Włosi po lekkich męczarniach wygrali z Albanią 2:1, a w drugim meczu mierzyli się z Hiszpanami i przegrali 0:1. „La Furia Roja” w równoległym starciu mierzyć się będą z Albańczykami (20:50, TVP Sport). Ich szanse na awans wciąż są takie, jak w przypadku Chorwatów.