Polska gra towarzysko, ostatni sprawdzian Niemiec, Liga Narodów siatkarek i siatkarzy

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie mecze towarzyskie i Polacy i Polki w siatkarskiej Lidze Narodów.

Piłka nożna, mecz towarzyski

Niemcy vs. Grecja (piątek, 20:40 w Polsacie Sport 3).

fot. YT German Football

Ostatni sprawdzian gospodarzy EURO przed turniejem. Zagrają w nim z Grekami, którzy przegrali walkę o mistrzostwa w barażu z nieobliczalną Gruzją. Teraz zawalczą o to, by spróbować wygrać z Niemcami.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna są jednak zdeterminowani, by dobrze się zaprezentować w ostatnim teście. Będzie to również okazja do sprawdzenia ostatecznych ustawień przed imprezą czterolecia.

Piłka nożna, mecze towarzyskie

Polska vs. Ukraina i Polska vs. Turcja (piątek i poniedziałek, 20:35 w TVP1 i TVP Sport).

Ostatnie mecze towarzyskie Polaków przed EURO 2024. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się z dwoma świetnymi zespołami. Ukraińcy i Turcy przyjadą do Warszawy. Obie drużyny także zagrają na turnieju w Niemczech. Turcy zmierzą się w grupie z Gruzinami, Portugalczykami i Czechami, a Ukraińcy z Belgami, Słowakami i Rumunami.

Siatkówka mężczyzn i kobiet, Liga Narodów

Mecze Japonia vs. Polska i Polska vs. Brazylia (piątek i sobota, 12:20 i 8:20 w Polsacie, Polsacie Sport 1 i Polsacie Sport Premium 1). Mecz kobiet Brazylia vs. Polska (środa, 14:20 w Polsacie, Polsacie Sport 1 i Polsacie Sport Premium 1).

Polkom i Polakom dobrze się wiedzie w tegorocznej Lidze Narodów. Po zwycięstwie nad Turkami 3:0, Polacy zagrają dwa ostatnie mecze w turnieju w Fukuoce. Będą to bardzo mocni w tej edycji Japończycy, którzy są drudzy w tabeli oraz Brazylijczycy, którzy zajmują piąte miejsce, a w ostatnim meczu wygrali z Iranem.

Polki przystępują do następnej serii gier z pozycji liderek. W ostatnim turnieju fazy zasadniczej w Hong Kongu Polki zmierzą się najpierw z Brazylijkami. Będzie to starcie dwóch obecnie najlepszych drużyn Ligi Narodów kobiet. W kolejnych meczach Polki zmierzą się z Dominikankami, Tajkami i Chinkami.