Polska gra w eliminacjach MŚ w piłce nożnej i na ME w siatkówce, hit w eliminacjach MŚ

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie Polska kontynuuje walkę o awans na mistrzostwa świata, a także hit grupy G tych eliminacji. Grają też siatkarze na mistrzostwach Europy.

Piłka nożna, Eliminacje mistrzostw świata Katar 2022

Mecze 5. i 6. kolejki grupy I San Marino vs. Polska (niedziela, 20:35 w TVP2, TVP Sport i w Polsacie Sport Premium 1, premiera w Polsacie Sport o północy) i Polska vs. Anglia (środa, 20:35 w TVP1, TVP Sport i w Polsacie Sport Premium 1, premiera w Polsacie Sport o północy).

fot. PZPN

Reprezentacja Polski kontynuuje kampanię eliminacyjną do mistrzostw świata w Katarze. Po czwartkowym meczu z Albanią Polacy we wrześniu rozegrają jeszcze dwie gry. Pierwszą z nich będzie niedzielny mecz w Serravalle z San Marino. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Polska, która powinna ten mecz wygrać. No bo tak to jest, jak rywalem są półprofesjonalni piłkarze, policjanci, strażacy i pracownicy cywilni. Ostatni mecz Polska z San Marino rozegrała przy okazji eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii. Wtedy Polacy wygrali 5:0 w Warszawie, w Serravalle wygrali 5:1, jednak sporą skazą na honorze Polaków okazała się bramka drużyny gospodarzy. Teraz powinno być lepiej, a stracona bramka byłaby powodem do drwin.

W ostatnim z trójmeczu eliminacyjnego we wrześniu Polacy zagrają na Stadionie Narodowym z Anglią. W marcu mecz na stadionie Wembley zakończył się porażką reprezentacji Polski 1:2. Była szansa na historyczny remis, jednak formacja defensywna dopuściła do straty gola w końcówce spotkania. Jeżeli Polacy zagrają dobrze, mogą postarać się o kradzież punktów Anglikom. Wygrana jest marzeniem pokoleń Polaków, ale bardziej optymistycznie można tutaj myśleć o remisie. Porażka mogłaby przekreślić szansę na awans bezpośredni, do którego słusznie typowani są od początku Anglicy. Anglia to wicemistrzowie Europy, którzy w finale przegrali po rzutach karnych z Włochami. Poprzedni mecz z Polską na Stadionie Narodowym zakończył się remisem 1:1. Gola dla Polski na wagę podziału punktów strzelił Kamil Glik.

Siatkówka mężczyzn, Mistrzostwa Europy

Mecze grupy A: Serbia vs. Polska (sobota, 20:30 w TVP2 i Polsacie Sport), Grecja vs. Polska (niedziela, 20:30 w TVP Sport i w Polsacie Sport), Polska vs. Belgia (poniedziałek, 20:30 w TVP2 i Polsacie Sport), Polska vs. Ukraina (środa, 20:30 w TVP2 i Polsacie Sport).

fot. YouTube CEV

Po kolejnym odpadnięciu w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich siatkarze wracają do gry. Tym razem stawką będzie mistrzostwo Europy. Polacy w czwartek rozegrali pierwszy mecz w Gdańsku, rywalami byli Portugalczycy. W następnych starciach rywalami będą Serbia, Grecja, Belgia i Ukraina. Cztery najlepsze drużyny z grupy awansują do 1/8 finału. Dla reprezentacji pod wodzą Vitala Heynena przejście fazy grupowej powinno być łatwym zadaniem, a najcięższym rywalem jest w niej Serbia.

Prawdziwa gra na mistrzostwach Europy zaczyna się od ćwierćfinału, wtedy powinno być wiadomo, jakim potencjałem dysponuje drużyna. Może to być ostatni turniej Polaków pod wodzą belgijskiego trenera, co on sam sugeruje w mediach społecznościowych. Zdobycie medalu na mistrzostwach Europy może być osłodą na kolejne nieudane igrzyska. Walka o to będzie toczyła się do ostatniego punktu.

Piłka nożna, Eliminacje mistrzostw świata Katar 2022

Mecz grupy G Holandia vs. Turcja (wtorek, 20:35 w Polsacie Sport News).

fot. YouTube KNVB

W hicie grupy G w Amsterdamie Holandia zagra z Turcją. Będzie to mecz o prowadzenie w tej grupie. Turcja po czterech meczach eliminacyjnych miała 8 punktów i prowadziła jednym z Holandią. Im zdarzył się remis z Norwegami 1:1. To, jak i inne wyniki dało trzy drużyny z 7 punktami. Walka o awans na mistrzostwa świata jest interesująca. Wygrana z Turcją może dać cenne 3 punkty na wagę oddalenia się od rywali w tabeli grupy. Choć widać, że Holendrzy przeżywają mały kryzys i stąd mecz z Turkami może być dla nich wyzwaniem i ciekawą walką o korzystny wynik. Jednak nie ma gwarancji, dla której drużyny ten mecz będzie zwycięski.