PolSKI Turniej w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Gdzie oglądać transmisje?

  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W najbliższych dniach w Polsce będzie odbywał się turniej skoków narciarskich.

„PolSKI Turniej” to będzie 10 dni skakania w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Z konkursów indywidualnych i kwalifikacji będą liczone noty dwóch najlepszych zawodników. Do niej również dołączą noty zespołów w konkursie duetów w Wiśle i konkursie drużynowym w Zakopanem. Zwycięzcą będzie ta drużyna, która uzyska najwyższą łączną notę ze wszystkich dni.

PolSKI Turniej – gdzie oglądać transmisje?

PolSKI Turniej będzie można oglądać na kilka sposobów. Konkursy będą dostępne za darmo, także w internecie dzięki Telewizji Polskiej . TVP1 i TVP Sport, a także na tvpsport.pl zostaną pokazane wszystkie konkursy turnieju bez dodatkowych opłat. Ma to związek z umową nadawcy z Polskim Związkiem Narciarskim. Przez to też do końca miesiąca (bo TVP posiada również prawa do mistrzostw świata w lotach w austriackim Kulm) skoków narciarskich nie będzie w TVN.

Według informacji dostępnych na stronie TVP Sport, konkursy indywidualne i drużynowe skomentują Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek. Dodatkowo, podczas treningów i kwalifikacji dołączy do nich Mateusz Leleń. Całość obudują studia prowadzone przez Macieja Kurzajewskiego.

Konkursy PolSKI Turniej będzie można oglądać również na antenie Eurosportu 1 i w usłudze Eurosport Extra w Playerze.  Zawody skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. W studiu realizowanym w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem stałymi gośćmi Michała Korościela będą Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Formę skoczków analizował będzie również trzykrotny medalista olimpijski, 10-krotny medalista mistrzostw świata i dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli Martin Schmitt. Reporterem podczas turnieju będzie Kacper Merk.  Najważniejsze informacje dotyczące sezonu zimowego, artykuły, wywiady i materiały wideo są publikowane na stronie eurosport.pl, a także w mediach społecznościowych kanału.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2023/2024 – gdzie oglądać?

Podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach, zagraniczne konkursy Pucharu Świata za darmo można oglądać na antenie telewizji TVN. Konkursy organizowane w Polsce są transmitowane w Telewizji Polskiej, a wszystkie konkursy w sezonie można śledzić w Eurosporcie 1 i w usłudze Eurosport Extra w Playerze. Na ten moment nie wiadomo, czy zmiana władzy w TVP i wprowadzenie likwidatora do spółki zmieni sytuację co do powrotu zagranicznych konkursów do telewizji państwowej. TVP nadawała je do końca sezonu 2020/2021.