Polskie Radio 24, Jedynka i Trójka ze wspólnym wieczorem wyborczym „Polska decyduje”

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

13 października, w niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Tego dnia Polskie Radio 24, radiowa Jedynka i Trójka zaprezentują wspólny wieczór wyborczy „Polska decyduje”.

Podczas wieczoru wyborczego w multimedialnym studiu Polskiego Radia pojawią się politycy, publicyści i eksperci, którzy na bieżąco komentować będą wyniki wyborów. Wieczór poprowadzą Anna Popek i Antoni Trzmiel. Prowadzący połączą się na żywo ze sztabami wyborczymi. Ponadto rozgłośnie będą transmitować przemówienia liderów ugrupowań politycznych. Rozmowy z gośćmi w studiu poprowadzą Katarzyna Gójska i Krzysztof Świątek.

Wybory parlamentarne to jedno z najważniejszych i nie tylko politycznie wydarzeń roku – powiedział Andrzej Rogoyski, prezes Zarządu Polskiego Radia. – Zadbaliśmy więc o to, aby dla naszych słuchaczy i widzów przygotować wielogodzinny program w jak najbardziej atrakcyjnej i dynamicznej formule.

Jak informuje nadawca, Polskie Radio postawiło na nowoczesną i multimedialną formę wieczoru wyborczego. W produkcję programu zaangażowanych będzie kilkanaście kamer, najnowocześniejsze technologie wizyjne w tym spidercam, która umożliwia płynne poruszanie się kamery w osi pionowej i poziomej po całym studiu.

Transmisję wieczoru wyborczego będzie można oglądać od godziny 20:30 na portalu polskieradio24.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia, a także posłuchać w Polskim Radiu 24. Audycja „Polska wybiera” ruszy w radiowej Jedynce i Trójce o godzinie 21:00.