Polskie Radio dla rodzin górników z kopalni w Karwinie

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

Decyzją Zarządu Polskiego Radia S.A. wpływy z reklam emitowanych w niedzielę 23 grudnia zostaną przekazane rodzinom ofiar katastrofy w kopalni węgla w czeskiej Karwinie.

13 górników, w tym 12 Polaków zginęło po wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego w Czechach. Zarząd Polskiego Radia zdecydował, że pieniądze z reklam emitowanych w niedzielę na antenach Polskiego Radia otrzymają rodziny poległych i poszkodowanych górników. Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że 23 grudnia będzie dniem żałoby narodowej.

Polskie Radio znane jest z tego, że w trudnych, dramatycznych sytuacjach zawsze towarzyszy Polakom, a – jak pokazują dzisiejsze wydarzenia – nie tylko Polakom. – Cała społeczność Polskiego Radia jest tą tragedią głęboko wstrząśnięta. Ogromnie współczujemy najbliższym, wszystkim, którzy zostali nią tak boleśnie dotknięci. Wiem, że polegli górnicy w większości pochodzą ze Śląska – regionu, w którym lęk o najbliższych pracujących pod ziemią towarzyszy rodzinom niemal przez cały czas. Jako radio współczujące, wrażliwe, dobrze rozumiemy przeżycia rodzin górniczych, jesteśmy z nimi. Jako nadawca publiczny chcemy być z Polakami w doli i niedoli. Dlatego podjęliśmy decyzję, że całość wpływów z reklam, które będą emitowane w najbliższą niedzielę, zostanie przekazana na rzecz rodzin poległych i poszkodowanych górników. Pragnę zapewnić, że w tych trudnych chwilach Polskie Radio łączy się z rodzinami i bliskimi ofiar tej tragedii – powiedział Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.

Rozgłośnie Polskiego Radia nadają analogowo na falach FM oraz cyfrowo w systemie DAB+. Wszystkich stacji można słuchać w internecie za pośrednictwem strony internetowej Polskiego Radia.