Polskie Radio rozpoczęło współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Dzisiaj, podczas spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy z małżonką, Polskie Radio i Polski Komitet Olimpijski wymieniły dokumenty dotyczące partnerskiej współpracy. Polskie Radio reprezentował Prezes Zarządu – Jacek Sobala, PKOl – prezes Andrzej Kraśnicki.

Zawsze bardzo wysoko ceniliśmy sobie partnerską współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim – mówi Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala. – Wsparcie ze strony PKOl stanowi dla nas gwarancję najwyższego, merytorycznego poziomu audycji poświęconych różnym dziedzinom sportu […] Wyrazem tego jest nasze najnowsze przedsięwzięcie, czyli Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego. Mamy nadzieję, że miliony słuchaczy Polskiego Radia – od dziś Oficjalnego Partnera Medialnego PKOl –otrzymają możliwość bliskiego, nawet ekskluzywnego kontaktu z najwybitniejszymi polskimi sportowcami, trenerami i ekspertami, co w perspektywie najbliższych Igrzysk Olimpijskich nabiera wyjątkowego znaczenia.

Polskie Radio, dzięki nowej umowie, uzyskało prawo do używania tytułu „Partner medialny PKOl” na zasadzie wyłączności i pierwszeństwa pośród nadawców radiowych w Polsce w kontekście zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Władze publicznego radia i PKOl podkreśliły zbieżność celów, co do propagowania sportu i wartości z nim związanych.

Cieszy nas odnowienie współpracy z Polskim Radiem […]  – podkreśla Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. – Radiowcy są z polskimi olimpijczykami nieprzerwanie od roku 1936 i zawsze rzetelnie relacjonują słuchaczom przebieg kolejnych igrzysk. Jestem przekonany, że podobnie będzie w lutym podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang. Liczymy także na wsparcie Polskiego Radia w towarzyszącej tej imprezie kampanii promocyjnej pod hasłem „Jesteśmy jedną drużyną” oraz na włączenie się dziennikarzy radiowych w przedsięwzięcia związane z przypadającym w roku 2019 stuleciem polskiego ruchu olimpijskiego.