Polskie Radio uruchomiło stację „ABBA Non Stop”.

mtom

Polskie Radio uruchomiło internetową stację radiową poświęconą wyłącznie jednej z najpopularniejszej grup w historii muzyki pop. Stację „ABBA Non Stop” można słuchać za pomocą platformy mojepolskieradio.pl. Pomysłodawcą nowej rozgłośni jest Roman Czejarek, dziennikarz Radiowej Jedynki.

Jak informuje publiczny nadawca, powodem startu specjalnej stacji jest wydanie nowego albumu zespołu ABBA pt. „Voyage”, po 40 latach przerwy. Playlista nowej stacji składa się w tej chwili z kilkuset nagrań. Od najbardziej znanych przebojów zespołu ABBA – po nagrania dostępne tylko dla fanów grupy i kolekcjonerów. W „ABBA Non Stop” pojawiają się zarówno utwory w oryginalnym wykonaniu szwedzkiego kwartetu, jak i w interpretacjach innych artystów z całego świata.

Poza muzyką, prezentowana jest także historia zespołu, ciekawostki oraz mało znane fakty z życia zespołu, które omawia dla słuchaczy Roman Czejarek. Baza nagrań oraz zapowiedzi jest cały czas uzupełniana. Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny telefon dla słuchaczy i fanów ABBY – 22 ‪645 24 25‬. Najciekawsze wypowiedzi, wspomnienia i opowieści będą prezentowane na antenie nowej rozgłośni.

„ABBA Non Stop” można słuchać wyłącznie w Internecie, na stronie www.mojepolskieradio.pl. Strumień radia jest obsługiwany m.in. przez komputery, smartfony oraz internetowe odbiorniki radiowe.