Polskie Radio

Polskie Radio z serwisami informacyjnymi w języku białoruskim

mbog

Polskie Radio podjęło decyzję o zmodyfikowaniu ramówki i wprowadzeniu od 22 sierpnia serwisów informacyjnych w języku białoruskim. Informacje będą nadawane na antenie radiowej Jedynki trzy razy dziennie.

Specjalne serwisy informacyjne przygotowywane będą przez Sekcję Białoruską redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy i będą poświęcone obecnej sytuacji w tym kraju. Dzięki należącym do Polskiego Radia nadajnikom Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim, Polskie Radio Program 1 jest dostępny na falach długich o częstotliwości 225 kHz na terenie prawie całej Europy i pokrywa zasięgiem całe terytorium Białorusi.

Wsparcie dla narodu białoruskiego w tych trudnych chwilach, pokazanie gestu solidarności poprzez dostarczanie rzetelnych i prawdziwych informacji, wpisuje się również w realizację misji nadawcy publicznego, którym jest Polskie Radio. Tylko silne i dobrze zorganizowane media publiczne, które dysponują zarówno odpowiednią infrastrukturą techniczną, jak i kadrami dziennikarskimi najwyższej jakości są w stanie zrealizować tak ważną i potrzebną inicjatywę, której nie podejmą się nadawcy komercyjni. Zaledwie dwa dni temu obchodziliśmy 95. rocznicę przyznania Polskiemu Radiu koncesji nadawczej, a dzisiaj dzięki naszym możliwościom możemy wspierać tych, którzy naszego wsparcia potrzebują – to jest dla nas zaszczyt – powiedziała Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Serwisy będą emitowane 3 razy dziennie: rano po godzinie 6:30, w magazynie „W samo południe” po godzinie 12:00 oraz wieczorem po godzinie 22:00 w magazynie „Polska i Świat”.