Poszukiwania czarnych dziur. Grudzień w Polsat Viasat Nature

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

W grudniu na antenie Polsat Viasat Nature nie zabraknie premierowych dokumentów. Widzowie stacji zobaczą film, w którym naukowcy opowiedzą o istnieniu czarnych dziur. Telewizja zaprezentuje również nowe produkcje w ramach cyklu „Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”.

Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna

W grudniowe soboty i niedziele o godzinie 15:00 stacja Polsat Viasat Nature zaprezentuje filmy na temat życia dzikich zwierząt. W ramach cyklu „Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”, który zadebiutował 2 listopada, pojawią się produkcje m.in. o makakach czubatych na Celebes, białych lemurach sifaka żyjących w lasach deszczowych Madagaskaru oraz słoniach.

Witamy wśród małp
„Witamy wśród małp” będzie można obejrzeć 7 grudnia – fot. Viasat World

W niedzielę, 1 grudnia stacja rozpocznie emisję trzyczęściowego dokumentu „Sekretne życie słoni” („The Secret Life of Elephants”). Produkcja przybliża pracę organizacji Save the Elephants na terenie rezerwatu Samburu w północnej Kenii. Widzowie zobaczą z bliska życie rodziny słoni, skupiając się na losach poszczególnych osobników i najbardziej przełomowych momentach ich życia. Serial dokumentalny prezentuje ich ukryty świat, złożone relacje rodzinne, inteligencję i głębię emocji.

Sekretne życie słoni
„Sekretne życie słoni” – fot. Viasat World

Nasz wszechświat

Pod koniec grudnia Polsat Viasat Nature pokaże film „Sekretne życie Słońca” („The Secret Life of the Sun”). Według naukowców w ostatnich latach można zaobserwować większą aktywność Słońca, niż kiedykolwiek w ciągu ostatniej dekady. Nieustannie wysyła w stronę Ziemi strumienie gorącej plazmy i fale promieniowania, które mogą radykalnie wpłynąć na życie na „błękitnej planecie”. Produkcja prezentuje obrazy satelitarne i opinie brytyjskich naukowców na temat Słońca.

Film dokumentalny „Sekretne życie Słońca” będzie można obejrzeć 27 grudnia o godzinie 20:00 na kanale Polsat Viasat Nature.

Sekretne życie słońca
„Sekretne życie słońca” – fot. Viasat World

Godzinę później Polsat Viasat Nature pokaże dokument „Łowcy czarnych dziur” („Black Hole Hunters”). „Kosmiczne więzienia”, grawitacyjne pułapki tak potężne, że nie jest w stanie z nich uciec nawet światło. Przesłanki, że te obiekty naprawdę istnieją, gromadzono od dekad, ale wciąż brakowało ostatecznego dowodu. Autorzy programu przez dwa lata towarzyszyli z kamerami pracy międzynarodowego zespołu astronomów pod kierunkiem doktora Shepa Doelemana, który próbował uzupełnić tę lukę w rozumieniu wszechświata.

Polsat Viasat Nature pokaże dokument „Łowcy czarnych dziur” 27 grudnia o godzinie 21:00.