NASCAR

Powraca seria wyścigowa NASCAR. Transmisje w Motowizji

mbog

Po prawie dwumiesięcznej przerwie na antenę Motowizji wraca NASCAR Cup Series. Pierwszy wyścig odbędzie się w niedzielę, 17 maja na Darlington Raceway.

Wznowienie sezonu będzie miało miejsce na jednym z najstarszych torów w kalendarzu NASCAR – Darlington Raceway. Planowane są tam aż 3 wyścigi. W maju kierowcy NASCAR dwukrotnie będą rywalizować na tym torze – po raz pierwszy w niedzielę 17 maja, a następnie 4 dni później – w czwartek, 21 maja. Kolejną częścią wznowionego sezonu będzie rywalizacja na Charlotte Motor Speedway. Podobnie, jak w przypadku Darlington, w stolicy Karoliny Północnej również odbędą się dwa wyścigi w przeciągu kilku dni.

Restart sezonu

NASCAR Cup Series jest jedną z niewielu serii wyścigowych, które zdążyły rozpocząć sezon 2020. Do tej pory odbyły się 4 wyścigi, które wygrali Denny Hamlin, Joey Logano i Alex Bowman. Seria wróci do rywalizacji ze zmienionym formatem weekendu wyścigowego. Przed wszystkimi majowymi wyścigami nie będzie sesji treningowych, a kwalifikacje odbędą się jedynie do Coca-Cola 600. Pracownicy zespołów przyjadą na tor prosto ze swoich domów. Wprowadzono szczególne zasady bezpieczeństwa jak: mierzenie temperatury, obowiązkowe maseczki oraz zachowywanie norm dystansu społecznego. Dodatkowo na torze nie będzie żadnych kibiców.

Kiedy kolejne serie wyścigowe przesuwają daty rozpoczęcia swoich sezonów o kolejne miesiące, trudno nie cieszyć się na takie wieści. NASCAR Cup Series to jedna z najlepszych, a także najbardziej prestiżowych mistrzostw na świecie. Od 2016 roku pokazujemy ten wspaniały sport i teraz jest prawdopodobnie najlepsza możliwa okazja, aby przekonać do niego tych niezdecydowanych. Przez ostatni miesiąc bardzo ciężko pracowaliśmy, aby przygotować się na ten moment. Udało nam się opracować system, który sprawia, że widzowie będą mogli tradycyjnie słuchać komentarzy obu swoich ulubieńców, Szymona Tworza i Michała Budziaka, ale tylko jeden z nich będzie siedział w budce komentatorskiej. Ponieważ nie będzie przez dłuższy czas kibiców na torach NASCAR, to cały świat stanie się jedną wielką trybuną. Mam ogromną nadzieję, że sektor widzów Motowizji będzie niezwykle liczny – poinformował Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Pierwszy wyścig po restarcie sezonu będzie można obejrzeć w niedzielę, 17 maja o godzinie 21:30 w Motowizji. Kolejne zostały zaplanowane na: 21, 25, 28 i 31 maja. Motowizja pokaże również podsumowania wyścigów.

Logo Motowizja

Motowizja

Telewizja kierowana dla wielbicieli czterech oraz dwóch kółek. Motowizja rozpoczęła nadawanie 15 stycznia 2014 roku. Kanał Obecnie posiada w swojej ofercie ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 europejskich i amerykańskich formatów.