Powrót Bundesligi, gala UFC, Grand Prix Europy 2008

rafs

W tym Sportlighcie wielki powrót Bundesligi i Revierderby, które dojdą do skutku. Nie zabraknie miejsca na UFC – walkę Krzysztofa Jotki oraz na kącik retro w F1.

Piłka nożna: Bundesliga, mecz Borussia Dortmund vs FC Schalke 04 Gelsenkirchen (sobota, 15:25 w Eleven Sports 1, studio 15:00)

fot. Getty Images

Wielki powrót Bundesligi! Revierderby odbędzie się tym razem przy pustych trybunach. Tak nie było nigdy, bo też kibice nie sprawiali wielkich problemów. Tym razem powodem pustych trybun nie są jednak oni, lecz koronawirus. Jednak piłkarze mogą zrobić wielkie show dla fanów, którzy będą ich śledzić w telewizji i poprzez media internetowe. Szczególnie, że ten mecz jest jednym z wielu rozgrywanych o 15:30, które wznawiają grę Bundesligi. Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów, przegrywając drugi mecz z PSG 0:2. Borussia w lidze traci 4 pkt do Bayernu, a walka o TOP3 ligi jest zacięta, ponieważ cztery drużyny z miejsc 2-5 mieszczą się w 4 pkt. Schalke walczy o grę w europejskich pucharach i może w nich zagrać, jeżeli utrzyma szóste miejsce w lidze. Ale inne zespoły naciskają. Nie pomaga też im to, że od pięciu spotkań nie potrafią wygrać meczu. Spotkanie derbowe na Signal Iduna Park mogłoby być dla nich przełamaniem i pewnego rodzaju punktem zwrotnym w walce o to, by zagrać w następnym sezonie europejskich pucharów, o ile do takiego dojdzie. Faworytem jest jednak Borussia i powinna sobie dobrze poradzić, jeżeli Erling Haaland będzie na posterunku. A jeżeli przepracował dobrze okres pandemii, to powinien być gotowy na włączenie się do walki, a nawet na pogoń za Robertem Lewandowskim i Timo Wernerem w klasyfikacji strzelców.

Sporty walki: UFC on ESPN (w tym walka wieczoru Alistair Overeem – Walt Harris; niedziela od 3:00 w Polsacie Sport)

fot. UFC

Kolejna gala UFC, tym razem transmitowana w amerykańskiej telewizji ESPN. W walce wieczoru dwóch doświadczonych zawodników wagi ciężkiej – Allstair Overeem i Wal Harris, róznica wieku to trzy lata, bo Overeem ma 39, a Harris ma 36. To jednak nie będzie decydowało, lecz to, jak przepracowali przygotowania i czy wykorzysta umiejętnie któryś z nich błąd przeciwnika. Bilans starć przemawia jednak na korzyść doświadczonego Overeema. Podczas gali do obejrzenia będzie również pojedynek Polaka – w wadze średniej Krzysztof Jotko zmierzy się z Erykiem Andersem, dla którego będzie to druga walka od powrotu do tej kategorii wagowej. Dla Polaka będzie to pierwsza walka od 27 lipca zeszłego roku, kiedy to na gali UFC 240 pokonał Marca-Andre Barriaulta.

KĄCIK RETRO: Formuła 1: Grand Prix Europy 2008 (niedziela, 18:00 w Eleven Sports 1)

fot. FOM

Cykl transmisji najlepszych wyścigów Roberta Kubicy będzie kontynuowany. Co prawda, raz w tygodniu, ale lepszy rydz niż nic. W najbliższą niedzielę Eleven Sports pokaże pierwszy wyścig o Grand Prix Europy na torze ulicznym w Walencji. Do 2007 roku ta runda odbywała się na niemieckim torze Nurburgring. Hiszpanie jednak wybudowali tor na ulicach Walencji, po którym kierowcy jeździli do sezonu 2013. W trzech wyścigach wziął udział Robert Kubica, a stacja pokaże ten wyścig, w którym Polakowi udało się zająć miejsce na podium. Reprezentant barw BMW Sauber czuł się świetnie w tamten weekend, o czym już świadczy to, że do wyścigu zakwalifikował się na trzecim miejscu. Sama runda była interesująca, a to, które miejsce na podium zajął Robert, będzie można się przekonać, włączając Eleven Sports 1 późnym niedzielnym popołudniem.