Premiera „Bohemian Rhapsody” i dyskusja o Freddiem Mercury w TVP1

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

24 listopada minęło 30 lat od śmierci Freddiego Mercury’ego, legendarnego wokalisty zespołu Queen. Z tej okazji w sobotę, 27 listopada TVP1 zaprasza na specjalną rozmowę o artyście oraz premierę filmu „Bohemian Rhapsody”.

Produkcja biograficzna opowiada historię zespołu Queen. Film ukazuje, jak ekipa kilku ludzi, na czele której stanął Freddie Mercury, zdobyła popularność na całym świecie. To także opowieść o samotności i ogromnej potrzebie miłości. W obsadzie znaleźli się między innymi: Rami Malek, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazzello i Lucy Boynton. Tytuł produkcji pochodzi od singla „Bohemian Rhapsody”, który jest jednym z wielu hitów tej grupy.

Premiera filmu „Bohemian Rhapsody” w naziemnej telewizji w sobotę, 27 listopada o godzinie 21:35 w TVP1.

Rozmowa o Freddiem Mercury

Następnie, o godzinie 23:45 telewizyjna Jedynka pokaże specjalny program „Debata o kinie”. Goście zaproszeni do studia porozmawiają o filmie „Bohemian Rhapsody”. Eksperci przyjrzą się również fenomenowi zespołu Queen. Nie zabraknie też dyskusji na temat życia i twórczości frontmana grupy – Freddiego Mercury’ego.

Freddie Marcury był brytyjskim muzykiem i autorem wielu przebojów, m.in.: „Living On My Own”, „I Was Born To Love You” oraz „Somebody To Love”. Artysta zmarł w wieku 45 lat, 24 listopada 1991 roku w Londynie. Frontman zespołu Queen przez branżę muzyczną określany jest jako jeden z najlepszych wokalistów w całej historii muzyki popularnej.